Черкаський завод Ostсhem почав випуск нового виду добрив

26 листопада 2018, 15:55 3897

Черкаський «Азот», що входить до хімічного бізнесу Group DF (Ostсhem), розпочав випуск нового виду мінеральних добрив — карбамідно-аміачної суміші із додаванням сірки — КАС+S.

Про це повідомив голова правління Черкаського «Азоту» Віталій Скляров, повідомляє «Провінція».

«Зараз в Україні активно розвивається сегмент спеціальних добрив, до яких відноситься і КАС+S. Щоб отримати максимальний ефект від внесених добрив, аграрії починають більш ретельно підходити до їх підбору, специфічно враховуючи особливості ґрунту та потреби с/г культур у конкретних мікроелементах», — прокоментував Віталій Скляров.

За його даними, у 2017 році обсяг українського ринку КАС+S склав близько 45 тис. тонн, і щороку попит продовжує рости.

«Ми бачимо хорошу перспективу для себе у цьому сегменті, тому прийняли рішення оперативно запустити нове виробництво», — додав він.

За словами Віталія Склярова, КАС+S є однією з найпередовіших світових розробок у виробництві добрив.

«Мінеральний комплекс КАС+S поєднав в собі всі переваги рідкої карбамідно-аміачної суміші (КАС) та твердих гранул з вмістом сірки. Добриво з таким хімічним складом є незамінним для культур, які активно споживають сірку, — кукурудзи, ріпаку, коренеплідних і зернових. Завдяки комплексному впливу азоту та сірки, обидві речовини максимально засвоюються рослинами та забезпечують суттєво вищі врожаї сільськогосподарської продукції, порівняно з використанням інших видів добрив», — додав Скляров. 

Випуск мінерального комплексу КАС+S буде організовано на базі діючих виробничих потужностей Черкаського «Азоту». Виробнича потужність КАС+S складає 36 тис. т на рік. 

Продукція вже пройшла промислово-дослідні випробування, результати яких підтвердили можливість промислового випуску мінерального комплексу. За технологією, у кінцевому продукті КАС+S масова частка загального азоту становить 26-28,5%, масова частка сірки — 2%, аміачної селітри — 35-37%, сульфату амонію — 8,2-8,6; карбаміду — 27-30%. 

Протягом вересня-жовтня підприємством було вироблено першу експериментальну партію обсягом 540 т, яка на сьогоднішній день зберігається на заводських складах та готова до відвантаження клієнтам. Відвантаження та транспортування відбуватиметься у спеціальних цистернах залізничного транспорту та автомобільних цистернах.


Для довідки: три хімічних заводи ВАТ «Азот» (Черкаси), ПАТ «Рівнеазот», ВАТ «Сєвєродонецьке об'єднання« Азот »входять в групу Ostсhem, що належать Group DF Дмитра Фірташа.