Євросоюз із липня ввів тарифи на імпорт російської агропродукції

30 травня 2024, 15:29 1096

Рада Європейського Союзу сьогодні, 30 травня, ухвалила регламент, яким встановлюються заборонні мита на агропродукцію, імпортовану з росії та білорусі.

Постанова підвищує мита на російські та білоруські зернові, олійні культури та продукти з них до рівня, який фактично призупинить імпорт цих продуктів, говориться у повідомленні Ради ЄС.

«Нові тарифи, встановлені сьогодні, спрямовані на те, щоб практично припинити імпорт зерна з росії та білорусі до ЄС. Таким чином, ці заходи запобігатимуть дестабілізації зернового ринку ЄС, зупинять російський експорт незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, і не дозволять росії використовувати доходи від експорту до ЄС для фінансування своєї агресивної війни проти України. Це ще один спосіб, у який ЄС демонструє стабільну підтримку Україні», — говориться у повідомленні. 

Зазначається, що документ підвищує імпортні тарифи на зернові, олійні та похідні продукти, а також на гранульований буряковий жом та сушений горох з рф та білорусі, за які наразі імпортери не сплачують або сплачують низькі мита. Крім того, ці товари будуть позбавлені доступу до тарифних квот ЄС.

Ці заходи не вплинуть на транзит через ЄС з обох країн до третіх країн.

«Регламент буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС. Заходи набудуть чинності 1 липня 2024 року», — підсумували у відомстві.