Названо нововведення, які готують в системі аграрних розписок

04 листопада 2020, 10:24 2093

Метою законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписо» (№2805) є спрощення та здешевлення процесу оформлення аграрних розписок, підвищення їх ефективності, розширення сфери використання, забезпечення їх надійності, що розширить перелік кредиторів.

Про це йдеться у повідомленні Інфорамаційно-аналітичного порталу АПК України.

Серед нововведень законопроєкту — аграрні розписки набувають статусу боргових неемісійних цінних паперів, стандартизована та індивідуалізована форми розписок, видача розписок в Реєстрі як електронних документів або як облікових записів на рахунках в цінних паперах в системі депозитарного обліку, видача розписок с/г кооперативами або фермерськими господарствами тощо. Основною перевагою оновленого законопроекту є спрощення процесу видачі-обігу-погашення аграрних розписок, що зменшить витрати часу та фінансових ресурсів.

«Мінекономіки підтримує цю законодавчу ініціативу, адже фінансовий інструмент — аграрна розписка — повинен розвиватися та розширювати можливості аграріїв. Вже понад 3 тис. сільгоспвиробників за допомогою аграрних розписок залучили понад 33,8 млрд грн в АПК від початку їх впровадження в Україні. Кожна гривня, яку отримають виробники через аграрні розписки допоможе їм, перш за все, вчасно виконати весняні польові роботи. Сподіваюся, що законопроєкт вдасться імплементувати вже весною під урожай 2021 року», — зауважив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Після доопрацювання законопроєкту документ буде подано до Верховної Ради України для його прийняття у І читанні.


Для довідки: у травні 2020 р. Верховна Рада України відхилила проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та звернення аграрних розписок» №2805, відправивши документ на доопрацювання.