Вартість майже будь-якого українського активу нині близька до нуля. Війна триває, і ми не розуміємо, скільки що може коштувати і як оцінювати. Навіть якщо фізично актив залишився, він не має оцінки.

Про це в інтервю Forbes повідомив засновник та власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

«Напевно, якісь бізнес-рішення треба було приймати ще восени 2021 року, коли зʼявилися сигнали від американської розвідки. Але був пік споживчого попиту, ринки зростали, всі бігли купувати й інвестувати. Крім того, чим більший бізнес, тим сильніша його інерція. А у Concorde багато інвестицій у великі проєкти», — зазначає Ігор Мазепа.

За його словами, зараз складно щось планувати довше, ніж на два-три тижні. І немає розуміння, яким буде подальший хід війни, і що де зруйнується. 

«На щастя, у нас поки що нічого не зруйнували і не спалили. Операційні компанії, в які ми інвестуємо, недозароблять близько $50 млн. Якщо війна закінчиться, і наші обʼєкти залишаться фізично цілими, вони точно матимуть якусь вартість», — вважає Ігор Мазепа.

На його думку, найближчим часом буде затребуване все, що повʼязано з харчовою промисловістю. Загроза голоду в низці країн через війну росії в Україні стимулює агроринки.

Мазепа заморозив «земельний» проєкт Мазепа заморозив «земельний» проєкт

Україна заходить до складного тривалого воєнного марафону, де немає місця для довоєнного бізнесу. 

Озвучено першочерговий пакет реформ для підтримки української економіки Озвучено першочерговий пакет реформ для підтримки української економіки

Українська економіка у 2022 р. впаде як мінімум на 30%. Економічні показники залежать від того, наскільки затягнеться війна, коли відновиться логістика та експорт через порти. 

Мультимедіа