Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) заявила, що індекс цін на продукти харчування зріс на 12,6% у березні порівняно з лютим, «здійснивши гігантський стрибок до нового найвищого рівня з моменту його створення в 1990 році».

В ООН заявили, що війна в Україні «поширила потрясіння на ринки основних зернових та рослинних олій». Ціни на крупи, рослинні олії та м’ясо досягли історичних максимумів. Про це йдеться у матеріалі The Guardian

«Війна порушила чорноморський експорт найважливіших товарів із регіону, який виробляв більше чверті світового експорту пшениці.

Вторгнення допомогло підвищити ціни на зернові на 17% за останній місяць, оскільки закриття портів зупинило експорт пшениці та кукурудзи з України. Російський експорт також сповільнився через фінансові проблеми та проблеми з транспортуванням», — йдеться у матеріалі.

Світові ціни на пшеницю зросли на 19,7% протягом березня, тоді як ціни на кукурудзу зросли на 19,1% у порівнянні з попереднім місяцем, досягнувши рекордного рівня нарівні з цінами на ячмінь і сорго.

Війна в Україні допомогла потрапити до списку найбагатших людей світу Війна в Україні допомогла потрапити до списку найбагатших людей світу

Гігантський стрибок світових цін на продукти харчування, спричинений вторгненням росії в Україну, допоміг трьом членам надбагатої родини Cargill, які володіють однією з найбільших харчових компаній світу, потрапити до списку 500 найбагатших людей світу.

«Зараз ми бачимо різке зростання цін на продукти харчування, що завдає руйнівних наслідків для найбільш уразливих громад. Завищені ціни на продукти харчування разом із пандемією COVID-19 штовхають сім’ї в таких країнах як Ефіопія, Сомалі, Кенія та Південний Судан до точки перелому. Тим часом у найбагатших прибутки зростають», — заявив старший політичний радник Oxfam America з питань сільського господарства Ерік Муньоз

І додає, що потрібно вжити невідкладних заходів для порятунку життя зараз і подолання нерівності, зламаної продовольчої системи та інших основних факторів, які є причиною цієї кризи.

Війна в Україні вплине на 86% світового ВВП Війна в Україні вплине на 86% світового ВВП

Глобальне економічне зростання у 2022-2023 рр. зазнає ще більшого скорочення, ніж прогнозувалося раніше. 

ООН: Війна в Україні призведе до злиднів 20% людства ООН: Війна в Україні призведе до злиднів 20% людства

Війна в Україні може спричинити злидні та голод для понад 1/5 людства (20%).

Мультимедіа