Прогноз: Український ринок азотних добрив до 2022 року зросте до 4,5 млн т

26 липня 2019, 13:24 4187

Обсяг ринку азотних добрив в Україні за останні два роки зріс з 3 млн т до 4 млн т, що в грошовому вимірі складає $1 млрд. Водночас зростає й імпортна складова: якщо раніше частка імпорту складала 20-25%, то сьогодні вже досягає 40%.

Про це повідомив заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Сергій Поважнюк під час обговорення перспектив розвитку ринку добрив в Україні та забезпечення аграріїв для осінніх польових робіт 2019 року.

«В минулому році обсяг ринку добрив склав 3,6 млн т в фізичній вазі, і ми передбачаємо, що в найближчі роки попит на внесення азотних добрив у сільгоспвиробників буде зростати. Прогнозуємо, що до 2022 року він виросте щонайменше до 4,5 млн т, що в грошовому еквіваленті складе $1,3 млрд», — зазначає Сергій Поважнюк.

За його словами, за таких умов важливо, щоб в Україні було власне виробництво азотних добрив, насамперед для забезпечення стабільності покриття попиту.

«На сьогодні в секторі виробництва мінеральних добрив в Україні працює близько 20 тис. осіб і ще 80 тис. осіб працює в суміжних галузях. Наявність сектору займає важливе місце в трудових ресурсах. Виробництва, які були запущені протягом останніх років в інших країнах — Алжирі, Азербайджані, Польщі, були забезпечені спеціалістами з України. Туди виїхало близько 700 фахівців, яких підготувала Україна, але вони не мали тут роботи, оскільки заводи закривалися», — зауважує Сергій Поважнюк.

Також він наголосив, що якщо в Україні не буде власного виробництва добрив, щорічно потрібно витрачати близько $1 млрд, щоб мати змогу імпортувати потрібний обсяг добрив.

«На сьогоднішній день 60% вартості вирощеного зерна в Україні ми віддаємо за імпорт складових агровиробництва: нафтопродукти — $2 млрд, пестициди — $1 млрд, сільгосптехніка — $1,3 млрд, насіннєвий матеріал — $700 млн. Постає запитання: навіщо нам вирощувати зерно, яке ми маємо віддати за імпортовані ресурси?» — зазначає Сергій Поважнюк.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua