Прогноз: За п'ять років гектар землі коштуватиме $5 тис.

13 вересня 2021, 09:05 2836

Середня ціна на купівлю земель у областях, де спостерігається найбільша активність щодо придбання ділянок (Полтавській, Сумській та Чернігівській), складає $1200-1250 за гектар.

Про це під час Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM) розповів фахівець із земельних відносин, співзасновник Land Club Денис Башлик.

«Це ціна на ділянки з відкладеною пропозицією. Їх готові були продати і раніше, але держава не дозволяла це зробити. Вже за пів року такої ціни не буде. Адже ще рік тому ціни на землі для ОСГ, що не підпадали під дію мораторію, досягали $1600-3000 за 1 га», — пояснив він.

За досвідом східно-європейських країн, у перші чотири роки після відкриття ринку землі приріст до вартості ділянок був 20% щороку. Тому, за прогнозами Дениса Башлика, до 2024 р. ціни на землю досягнуть рівня $2200 за гектар.

Бажаючих купити земельні ділянки зараз більше, ніж охочих їх продати, додав міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко: «Ми спокійно можемо обійтися без іноземного капіталу на ринку землі. Внутрішній капітал у нас дуже потужний. Земля виступає як депозитний сертифікат, в який вкладають гроші задля гарантованого доходу в майбутньому. Земельна реформа дає ще один інструмент капіталізації».

На думку міністра, вже у 2026-2027 рр. за 1 га пропонуватимуть $5 тис.

«Внутрішній капітал шукає своє пристанище. Як тільки українці зрозуміють, що земля — це цікавіше, ніж нерухомість, бум будівництва закінчиться. Навіть 100 га можуть бути цікавими для умовного IT-фахівця, який живе в Лондоні, а тут розвиває стартап із вирощування органічної ягоди», — зазначив Роман Лещенко.


Валентина Оврас, AgroPortal.ua