Експерт: Зміни клімату змусять аграріїв відмовитися від традиційної оранки

09 березня 2020, 08:00 4208

Зі зміною клімату південні області України поступово перетворюються на зону пустелі.

Про це на конференції «Український трав'яний бізнес 2020» розповів професор Миколаївського національного аграрного університету Михайло Федорчук.

«Найближчі 10 років зима буде такою ж теплою, як нинішня. Тому нам потрібно підбирати нові культури та змінювати технології вирощування», — зазначає він.

Зокрема, вчений радить аграріям відмовитися від традиційної оранки і перейти на глибоке розпушування.

«У період підняття температурного режиму в наших умовах опади будуть випадати у вигляді злив. Тому про традиційну оранку спробуйте забути. Замість неї потрібно проводити глибоке розпушування на 35-45 см», — говорить він.

Федорчук розповідає, що в минулому році в Херсонській області за годину випало більше 120 мм опадів. Це приблизно 1200 куб. м води. Опади, звичайно, користі не принесли ніякої.

Сьогодні на півдні України в метровому шарі ґрунту катастрофічно не вистачає вологи, додає він. Дефіцит становить 35-40% від середньої багаторічної норми. Ускладнюють ситуацію сильні вітри, і це явище буде спостерігатися постійно.

Також він порекомендував лікарські рослини, які вирощуються з насіння (лаванду, шавлію, гісоп тощо) висівати під зиму, щоб забезпечити їх вологою.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua