До кінця року уряд озвучить концепти політики в аграрній сфері

05 грудня 2019, 11:19 2757

Вже в грудні будуть опубліковані концепти політики уряду з конкретними планами реалізації з чітко зафіксованими заходами і датами реалізації по всім цілям в аграрній політиці.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький в рамках ХІ Міжнародної конференції «Ведення агробізнесу в Україні».

Наразі є дві цілі з програм уряду для Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — земельна реформа та безпечність харчових продуктів.

«За три місяці були проведені аудит та інвентаризація існуючого стану справ. У цих двох напрямках інвентаризація показала, зокрема в земельній реформі, що дані, які озвучувались багато років поспіль, не відповідають реаліям. Було відомо, що в Україні 10,5 млн га державних земель, а наразі налічуємо 7 млн га», — говорить Тарас Висоцький.

Він додає, що фізично ці землі не зникли, але переведені в інші форми, приватизовані. Аналогічна ситуація з державними підприємствами: «Ми провели аудит і передали 493 підприємства з Мінагропроду в Мінекономрозвитку, і 40% з них — у стані припинення, залишилися одні назви. Ті, які не надають сервісні послуги, мають бути приватизовані через Prozzoro на відкритих майданчиках, і цей процес вже почнеться з 2020 року».

Тарас Висоцький відзначив, що в земельній реформі на часі ринок землі, децентралізація, дерегуляція, відкритість і прозорість геокадастру, а також створення сприятливих умов для інвестування і розвитку сільського господарства.

За його словами, принципи в усіх напрямках однакові — максимально спростити та активізувати законодавчу базу.

«Також законодавче оновлення обов'язкове, зараз на розгляді знаходиться вже понад 10 основоположних законів і ще більше 10, які виправляють помилки попередніх часів. Інституційне забезпечення перезавантаження проходить під брендом діджиталізації, адже тезис «Держава в смартфоні» актуальний в тому числі й для аграрного напрямку», — зазначає Тарас Висоцький.

Він наголосив, що всі цілі та напрацювання влади неможливо буде реалізувати на повну без взаємодії з агровиробниками.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua