Американська досконалість на ланах Михайлівського училища

11 липня 2016, 11:30 3851

На початку липня у селищі Михайлівське Запорізької області відбулася офіційна передача Державному навчальному закладу «Михайлівське вище професійне училище» нового зернозбирального комбайна John Deere моделі W 540.

Про те, що ця подія є надзвичайною для невеликого селища говорить присутність на ньому всього керівництва району та області, а також представників John Deere Україна та компанії-постачальника ТОВ «Агротек».

Гості навчального закладу були приємно вражені обладнанням кабінетів та навчальних класів, сучасним комп'ютерним оснащенням навчального процесу, а також матеріально-технічною базою, яка постійно оновлюється. Нікого не залишила байдужим і виставка хлібопекарських виробів.

Але головне було попереду. Гостей запросили на поля навчального господарства, де у ці дні збирали врожай озимої пшениці. У відмінному стані поля, сучасна сільськогосподарська техніка, небайдужі люди, які працюють на ній, — все це викликало захоплення гостей.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

«Наш навчальний заклад готує фахівців робітничих професій, зокрема слюсарів з ремонту сільськогосподарських машин, електромонтерів, трактористів-машиністів, водіїв автотранспортних засобів, операторів з обробки інформації, кухарів та пекарів, — говорить директор училища Віктор Удовіченко. — У нашому розпорядженні на сьогодні знаходяться 314 га земель навчального господарства та близько 300 га орендованої землі. Вирощуємо озиму пшеницю, ячмінь, горох та соняшник».

Продовжуючи розмову Віктор Костянтинович вказує, що досягти непоганих результатів вдається завдяки дотриманню агротехнологій та застосуванню новітньої сільськогосподарської техніки.

«Зокрема, за останні п’ять років було куплено трактор, три оборотні плуги, прес-підбирач, ґрунтообробний агрегат та причіпний обприскувач. Проте найбільшим нашим придбанням став комбайном John Deere моделі W 540, який з’явився у червні 2016 року. Загальна вартість комбайна склала 5 млн 250 тис. грн, з яких 400 тис. зробила знижку компанія-постачальник, а близько 1,5 млн було виділено з обласного бюджету. Решту суми училище сплатило з власних рахунків», — додав він.

Джерело фото: John Deere Україна

Директор училища підкреслив, що п’ять років тому було придбано трактор John Deere 6930.

«Всі ці роки він був нашою головною «тягловою конячкою». І за досить тривалий період експлуатації не було жодної відмови, проводилися лише планові обслуговування. Тож у надійності техніки John Deere ми переконалися особисто», — каже Віктор Удовіченко.

Додав він декілька слів і на адресу постачальника техніки John Deere у регіоні — ТОВ «Агротек».

«Якість проведення всіх заходів з налаштування та обслуговування техніки, своєчасного постачання запасних частин та надання необхідних консультацій у них на найвищому рівні. Сподіваємося і надалі розвивати з ними співпрацю, адже у наших найближчих планах — придбати зернову сівалку John Deere», — сказав на завершення Віктор Удовіченко.

За словами голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, у наступному році обласна влада планує за власні кошти придбати GPS-навігатор для комбайна John Deere, аби на базі «Михайлівського вищого професійного училища» новоспечені фахівці могли оволодіти всіма передовими технологіями.

Джерело фото: John Deere Україна
Джерело фото: John Deere Україна

Спільно з компанією John Deere заплановане підписання меморандуму про співпрацю, аби цей навчальний заклад став базовою школою підготовки висококваліфікованих фахівців, які вміють працювати з сучасною технікою. 

Тож, як говорять у народі, — у добру путь!


AgroPortal.ua за матеріалами компанії John Deere