Високоточна робота з технологіями Trimble підвищує урожайність і скорочує простої у господарствах

28 квітня 2020, 06:44 3874

Сільськогосподарський сезон 2020 вже розпочався, і зрозуміло, що він прийшовся на складні та неспокійні часи. Варто відмітити роботу агровиробників, які, незважаючи ні на що, забезпечують населення свіжою та здоровою їжею. Потрібно дбати про безпеку та добробут, а також мати на увазі, що служби визначення місцеположення Trimble завжди допоможуть. У надійності роботи служб і спеціалістів Trimble з підтримки можна бути впевненим, оскільки вони прийдуть на допомогу в будь-який час дня або ночі.

Служби визначення місцеположення Trimble — компанії-першопрохідця у своїй галузі із більш ніж 20-річним досвідом роботи — забезпечують визначення місцеположення за сигналом ГНСС за допомогою супутників та мобільних мереж для високоточного ведення сільськогосподарської діяльності. Служби визначення місцеположення Trimble для високоточної сільськогосподарської діяльності працюють у будь-яку пору року, на найскладніших видах рельєфу місцевості та з переважною більшістю тракторів. Незалежно від того, яку саме роботу ви виконуєте — підготовку землі, культивацію, посадку, обприскування чи збирання врожаю, компанія Trimble пропонує служби, які забезпечують рівень точності від сантиметра до менш ніж метра. 
 
Trimble допомагає аграріям рік за роком не сходити з оптимальної траєкторії руху на кожному полі. Такий рівень повторюваної точності дозволяє зменшити вартість матеріалів, ущільнення ґрунту та пошкодження культур, підвищуючи прибутковість вашої сільськогосподарської діяльності. 
 
У цьому можна переконатися на конкретних прикладах.

Фермер, що вирощує просапні культури, зменшує простої та розширює зони покриття

Брендон Хант вирощує такі просапні культури, як кукурудза, пшениця та соя, на площі у 10 тис. акрів. Він багато років користувався системою RTK (тобто базовою станцією), але почав помічати, що на деяких ділянках — зокрема, під деревами або за умов поганої погоди — служба працює не завжди. Коли проблеми з базовою станцією RTK накопичувалися, виникали години й навіть дні простоїв із неможливістю виконувати роботу.
 
Це зрештою змусило його перейти з системи RTK на службу супутникового коригування Trimble CenterPoint® RTX, яка дає фермерам доступ до усіх переваг сучасних технологій навіть у віддалених районах. Застосування навігаційної системи для агрегатів Trimble TMX-2050 True Tracker з активними кермованими зчепленнями виявилося набагато простішою справою. Нова система також дала змогу застосовувати направлення на сівалці для покривних культур, висаджуючи такі культури посередині смуги.

Після переходу на нову систему Брендон отримав можливість засівати більші площі та збільшити покриття культури, а також значно скоротити простої. Після реєстрації у службі Trimble CenterPoint RTX Брендон звернув увагу на те, що платформа направлення агрегатів забезпечує найбільші переваги на сівалках для кукурудзи, навіть за умов нерівного рельєфу його землі, який у минулому значно ускладнював завдання утримання на направляючій лінії. Після додавання Trimble CenterPoint RTX фермер відзначив підвищення продуктивності своєї праці, а також те, що умови, в яких працює він та його наймані робітники, стали менш напруженими — адже тепер їм уже не треба керувати базовою станцією RTK, а зона покриття збільшилася.

«Система Trimble RTX набагато спростила моє життя, адже простішими стали операції, які я виконую щодня», — каже Брендон. З обладнанням Trimble RTX, установленим на сівалках, обприскувачах та комбайнах, також стало набагато легше керувати ними, адже тепер працівникам більше не доводиться долати складнощі, пов'язані з ослабленням або зникненням сигналу.

Підхід до максимізації робочого часу та вологості, що використовується виробником пшениці

Працюючи більш ніж на 20 полях розміром від 12 до 320 акрів, виробник пшениці Піт Верплоген шукав краще рішення для обприскування своїх полів. Складнощі виникали у нього не через неточність обприскування, а через неакуратність коліс трактора, який рухається по полю. Навіть починаючи рух на одних і тих самих лініях A-B, обприскувач кожного разу відхилявся від потрібної траєкторії на відстань від 15 до 30 см. Після декількох проходів по полю така неточність призводила до створення колій шириною до 7,5 м, де стерня пшениці була приплюснутою, а отже, нездатною утримувати сніг. Це спричинювало нерівномірне зволоження культури — деякі ділянки довго були покриті талою водою, а інші, навпаки, пересихали, після чого ґрунт здувало вітром.  
 
Додаткові складнощі виникли, коли Піт перейшов на причіпний обприскувач з довжиною стріли у 132 фути. З такою довгою стрілою було складно побачити її кінець під час маневрування серед опор лінії електропередач та огорож, часто в умовах слабкого освітлення на світанку або у сутінках.
 
Проконсультувавшись із місцевим дилером, Піт вирішив, що настав час відмовитися від коригувань WAAS, перейшовши на надійнішу та точнішу систему. Він почав користуватися ГНСС-приймачем та дисплеєм Trimble CFX-750™ зі службою коригування CenterPoint RTX. На карту кожного поля були нанесені точні координати ліній A-B, огорож та опор ЛЕП.
 
Замість того, щоб залежати від потреби у налаштуванні базової станції та радіосигналу, який може бути нестійким, Піт тепер просто сідає до трактора та вмикає дисплей CFX-750. Дисплей автоматично під'єднується до системи CenterPoint RTX через супутник (можна також через стільникову мережу) і за лічені хвилини забезпечує можливість повторюваних проходів із точністю до 1 дюйма (2,5 см) із року в рік.
 
Тепер Піт виходить на свої поля, знаючи, що його трактор протягне обприскувач та обережно проведе стрілу уздовж заданих ним меж. Він виводить поле на екран дисплея CFX-750, знаходить лінії A-B для цього поля у записнику та відпускає трактор і обприскувач, які рухаються саме туди, куди він указав. В останні декілька років, незалежно від часу доби, обладнання чітко проходить рядок за рядком, не торкаючись при цьому огорож та обходячи опори ЛЕП. Високоточний підхід до руху транспорту, реалізований Пітом, економить йому час та залишає сніг на полях там, де йому слід бути — і зрештою це забезпечує вищу врожайність з акра.

Система працює завжди — і завжди точно

Як показують ці розповіді від першої особи, ви можете бути впевнені у надійній роботі мереж Trimble й самі працювати без переривань. Ви також заощадите собі ще більше часу, усунувши потребу переміщувати локальну базову станцію з одного поля на інше або змінюючи ідентифікатори мереж. Система працюватиме у кожному кутку вашого господарства, і не має значення, де ви знаходитеся.

Зв'яжіться з місцевим дилером Trimble, щоб дізнатися, як ви можете підвищити урожайність сільськогосподарських культур, зменшити простої та без перешкод проходити по тим самим рядкам з року в рік. 
 
Про Trimble RTX 
 
Технологія Trimble RTX використовує дані з глобальної мережі опорних станцій для високоточного розрахування місцеположення на основі орбіт супутників та часових даних. Trimble RTX застосовує пакет служб коригування, що працюють у реальному часі, лише за хвилину забезпечуючи різноманітні рівні точності — від менше двох сантиметрів до менше метра. Служби визначення місцеположення на базі Trimble RTX працюють через зручну легкодоступну систему супутників або через IP-мережу/мобільну мережу, надаючи користувачам різноманітні варіанти високоточного визначення місцеположення у майже будь-якому робочому середовищі. Служби коригування Trimble RTX доступні на території більшості країн світу.
Додаткові відомості про Trimble RTX
 
Про компанію Trimble
 
Компанія Trimble змінює те, як влаштований світ, пропонуючи продукти та послуги, що з'єднують фізичний та цифровий світи. Базові технології у визначенні місцеположення, моделюванні, забезпеченні зв'язку та аналітиці даних дають користувачам змогу підвищувати продуктивність, якість, безпеку та екологічність своєї діяльності. Програмні й апаратні продукти та послуги Trimble — від цільових продуктів до рішень для керування життєвим циклом підприємства — трансформують спосіб роботи у різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, геопросторова навігація, транспортування та логістика.
Додаткові відомості про компанію Trimble (NASDAQ:TRMB) 


Для довідки: Сільськогосподарський підрозділ американської компанії Trimble Inc. (Trimble Agriculture division) пропонує рішення для складних технічних завдань у сфері сільського господарства. Рішення Trimble охоплюють всі аспекти сучасного управління господарством — від систем автоматичного управління технікою та обладнанням, контролю внесення матеріалів до обміну актуальними даними між офісом та польовими дисплеями, створення завдань та карт приписів як на ПК, так і в хмарному сервісі.