Друга декада липня почалася зі зниження закупівельних цін на свиней забійних кондицій.
Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».
«Торги минулої п’ятниці завершилися зсувом цін на свиней забійних кондицій на 2-3 грн/кг у бік пониження. Тож хоча в центрі, на півдні та на сході кілограм свинини живою масою переважно коштував 80 грн/кг та вище, епізодично зустрічалися і нижчі ціни, а на заході котирування цього тижня коливалися між 77 та 80 грн/кг. Відповідно, середньозважена ціна зупинилася на рівні 79,1 грн/кг, або на 3,2% нижче минулотижневої позначки», — уточнили аналітики.
Оцінки щодо поточної ситуації на ринку живця та її подальшого розвитку серед переробників неодностайні.
«Так, низка операторів констатує послаблення торговельної активності та посилення конкуренції між постачальниками охолодженої свинини. Водночас інші відзначають обмеженість пропозиції живця та/або нижчу забійну масу тварин, що не дозволяє здійснити позапланову заготівлю.
Додатковим чинником тиску на ціни є поширення інформації про надходження свинини з-за кордону. Утім, темпи надходження наразі поступаються активності минулого місяця, а сама м’ясна сировина, за відгуками операторів ринку, за якісними характеристиками не складає конкуренції вітчизняній свинині», — підсумували в асоціації.

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

У частині Болградського району Одеської області запровадили карантинні обмеження через виявлення африканської чуми свиней. Вірус підтвердили у зразках, відібраних від загиблої свині, тушу якої знайшли на сміттєзвалищі поблизу села Криничне.

Закупівельні ціни на свиней живою вагою у період 3-9 серпня поточного року становитимуть 74-75 грн/кг. Це на 4 грн, або 6% більше, ніж поточного тижня.

В Угорщині вперше за останні вісім років підтвердили спалах африканської чуми свиней (АЧС) серед домашнього поголів’я. Попри ризик запровадження торговельних обмежень, експерти вважають, що істотного впливу на експорт свинини не буде.

Поголів’я свиней в Україні станом на перше півріччя 2026 року становило 4,58 млн голів, що на 4,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільший у світі експортер свинини Danish Crown 16 липня 2026 року вдруге за кілька тижнів знизив закупівельну ціну на свиней до найнижчого за понад 20 років рівня.

Сільськогосподарські підприємства Рівненського району за підсумками січня – травня 2026 року наростили основні показники у галузі тваринництва.

Закупівельні ціни на свиней живою вагою у період 13-19 липня 2026 2026 року залишаться на позначці попереднього тижня — 64-65 грн/кг.

Україна у 2025 році експортувала близько 2,2 тис. т свинини, що на 30% менше, ніж роком раніше.

Україна готується приймати верифікаційну місію Європейського Союзу, яка перевірятиме систему державного контролю з метою відкриття доступу термічно обробленої продукції зі свинини до ринку ЄС.

Ціни на свиней забійних кондицій рухаються у бік підвищення у першій половині березня 2026 року.