Україна припинила останню угоду з росією у галузі рибальства

04 жовтня 2022, 17:11 1616

Держрибагентство офіційно припинило дію угоди між Державним комітетом України з рибного господарства та рибної промисловості та Комітетом рф з рибальства в Азовському морі.

Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Відповідно до встановленої законодавством погоджувальної процедури ініціативу Держрибагентства щодо припинення дії угоди в установленому законодавством порядку підтримали Мінагрополітики, МЗС, МОН, Міндовкілля, Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст, а також перший віцепрем'єр-міністр України — міністр економіки України.

Тепер МЗС має повідомити про припинення дії угоди контрагента, тобто рф.

«Ця угода діяла з 1993 року і виступала інструментом виконання положень Конвенції ООН з морського права в частині забезпечення раціонального використання водних біоресурсів басейну Азовського моря. Протягом останніх років Держрибагентство неодноразово порушувало питання можливості припинення дії цієї угоди, проте бюрократичні перепони та комплекс міжнародних договорів України, які, зокрема, врегульовують питання використання Азовського моря та Керченської протоки, не дозволяли реалізувати цей намір без негативних наслідків для економіки, продовольчої безпеки України, а також рибалок регіону Приазов'я, де рибальство є основним видом зайнятості населення. Водночас, здійснивши воєнне вторгнення на територію України та фактично заблокувавши українську рибальську діяльність у басейні Азовського моря, рф унеможливила виконання сторонами своїх зобов'язань за угодою», — пояснюють у відомстві.

Наразі крапка, яка поставлена у взаємовідносинах між Україною та рф щодо питань рибальства, закріплена юридично, зазначили у міністерстві.