Аграрії Миколаївщини втратили 40% урожаю в 2022 році. Зібрали близько 2 млн т зернових і зернобобових. Через бойові дії не обробили або не зібрали урожай на 30% території.
Про це в інтерв’ю НІС-ТВ розповів перший заступник начальника Миколаївської ОВА Георгій Решетілов.
«Деокуповані території недостатньо обстежені. Є певні цифри, але це цифри тих підприємств, що постраждали раніше, що зробили вже оцінку завданої шкоди. Наприклад, на сьогодні підраховані, заявлені 54 млн грн. Процес оцінювання втрат і шкоди від російської агресії аграріям області динамічний і триває. Неможливо зараз оцінити чітко і повністю втрати», — зазначає Георгій Решетілов.
За його словами, збитки сільгоспвиробників: вкрадена чи знищена техніка, збіжжя, потужності виробничі, складські — цифри щодо цього обраховуються. На деокупованих територіях власники тільки повертаються і починають процес підрахунку.
До того потрібно обстежити сотні тисяч гектарів, адже в області засмічено боєприпасами приблизно 30% сільгосптериторій.

Святослав Вакарчук заспівав для аграріїв в полі під час жнив

UCAB FOOTBALL CUP 2026. Літні ігри

Кермо, поле і TikTok: як 18-річна студентка працює трактористкою

Склади кількоїх виробників продуктів харчування, а також великої торговельної мережі зруйновано внаслідок атаки російських військ сьогодні, 20 серпня, по Київщині.

Компанія «Галичина» продовжує виробництво та постачання своєї молочної продукції у торгові мережі України, попри повідомлення про можливе зникнення цих товарів із полиць магазинів.

Частина українських аграріїв може свідомо відмовитися від збирання кукурудзи цього сезону через низькі закупівельні ціни, проблеми з експортом і надто високу вартість сушіння врожаю.

Підприємства агропромхолдингу «Астарта» завершили збирання ранніх зернових та озимого ріпаку на площі 54 тис. га.

Літня спека призведе до значного недобору врожаю картоплі у господарствах Волинської області.

Посіви бавовнику добре розвиваються на Миколаївщині попри спекотну погоду та незначну кількість опадів.

Сільгоспвиробники Миколаївщини практично завершили збирання ранніх зернових, зернобобових культур та ріпаку. Врожайність цього року виявилася вищою, ніж торік.