Методику визначення вкраденого в Україні зерна відпрацюють у Литві

09 липня 2024, 15:29 749

Аграрне міністерство Великої Британії до кінця серпня має завершити роботу над методикою верифікації зерна походженням з України.

Про це в коментарі «Укрінформу» розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

«Разом із міністерствами сільського господарства Великої Британії та Литви ми створили тристоронню групу, яка напрацьовує методологію визначення походження зерна на генетичному рівні. До кінця серпня британська сторона має надати готову систему верифікації та методи, за якими працівники відповідних лабораторій у Литві будуть перевіряти це зерно. У вересні планується провести навчання. Сподіваємося, що до кінця року ми вже матимемо результат», — розповів Головня.

За його словами, у литовських портах будуть розгорнуті спеціальні лабораторії, які за відібраними із суден зразками збіжжя встановлюватимуть країну його походження.

«Чому у Литві? Тому що дуже багато зерна російського та білоруського походження відправляється саме з литовських портів. І цей аналіз дозволить нам фіксувати, чи не везуть під виглядом того зерна вкрадене українське, або чи не роблять з різного зерна мікс», — роз’яснив заступник міністра.

Британії вже передані зразки українського зерна для встановлення його генетичного коду. Це частина тих зразків, які щороку кожен регіон передає в Науково-дослідний інститут експертизи сортів рослин для досліджень. За роки установа накопичила достатню генетичну базу, яка тепер дозволить довести справжнє походження збіжжя, яке росіяни продають як своє.

«Коли відпрацюємо методику у Литві, проситимемо й інші країни робити подібні аналізи», — додав заступник міністра.