Кабмін змінив норми щодо вагового контролю на дорогах

03 лютого 2022, 08:00 248

Уряд на засіданні 2 лютого 2022 р. прийняв зміни до деяких постанов Кабінету міністрів України щодо здійснення габаритно-вагового контролю (ГВК) на дорогах.

Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» на сторінці у Facebook, вдповідні зміни направлені на оновлення нормативної бази в частині габаритно-вагового контролю у зв'язку зі змінами законодавства і прийняття Законів України №1534-ІХ від 03.06.2021 і №1582-IX від 29.06.2021. 

«Зміни направлені на приведення у відповідність діючої підзаконної бази в частині ГВК до норм законів. Зокрема в першочергових редакціях змін до постанов було передбачено ряд положень, які несли ризики для перевізників і це, в першу чергу, стосувалося ознак перевантаження транспортного засобу. 

В рамках спільних нарад бізнесу, Мінагрополітики та Мінінфраструктури, дійшли до висновку, що передбачені в першій редакції ознаки носили явний суб'єктивний характер і могли по різному трактуватись та застосовуватись інспекторами «Укртрансбезпеки». Тому було вирішено виключити їх з відповідного тексту змін, і в подальшому спільно напрацювати перелік об'єктивних ознак, які можуть вказувати на перевантаження», — зазначив заступник генерального директора з адвокації УКАБ Олег Нестеров.