Змінено порядок отримання дотацій при купівлі насіння

21 листопада 2018, 14:30 2719

Кабінет міністрів розширив коло осіб, які можуть отримати компенсацію при купівлі сертифікованого насіння вітчизняної селекції.

Про це йдеться в опубліковані 7 листопада постанові КМУ від 24.10.18 р. № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств», говориться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Як зазначається, абзацом першим пункту п'ятого зазначеного документу була передбачена фінансова підтримка за напрямом — часткова компенсація вартості закупленого у суб'єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції.

«Постановою №911 розширено коло осіб, при купівлі у яких сертифікованого та базового насіння можна отримати компенсацію. В зв«язку з чим надається оновлений перелік документів, які необхідно надати у разі отримання дотації, при купівлі насіння у посередників…», — говориться у повідомленні.

Зокрема, це оригінали документів на якість насіння, визначені ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур»:

- атестат на насіння — на базове насіння;

- свідоцтво на насіння — на сертифіковане насіння;

- свідоцтво на гібридне насіння — на насіння першого покоління гібридів.

Також збільшено граничну сум дотацій з 30 тис. грн до 60 тис. грн  на одне господарство, без урахування сум податку на додану вартість.

Крім того, знято обмеження щодо розміру земельної ділянки потенційного акцептора-фермерського господарства та збільшено розмір чистого доходу за останній рік з 15 млн грн до 20 млн грн.