Після злив на посівах активувалися хвороби. Який фунгіцид обрати для соняшнику

19 червня 2024, 11:15 780

Початок літа агросезону-2024 не припиняє випробовувати посіви соняшнику та інших культур на міцність: на зміну тривалій спеці прийшли проливні дощі, які на собі відчула практично вся країна.

Як це позначиться на захисних заходах — розповідають фахівці компанії Ukravit.

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Зливи, які останнім часом спостерігаються практично в усіх регіонах України, дещо змістили акценти захисту соняшнику. Якщо до цього розвиток та розповсюдження хвороб у посівах культури спостерігалися подекуди і на незначному рівні, то зі стабілізацією достатнього рівня вологи комплекс небезпечних патогенів отримав максимально сприятливі умови для розвитку та поширення. Саме тому важливо своєчасно відреагувати на потенційну загрозу й скоригувати системи захисту в бік обов’язкових обробок фунгіцидними препаратами. У протилежному випадку втрати майбутньої врожайності можуть бути дуже суттєвими.

Обирати фунгіциди Олександр Мигловець рекомендує з огляду на перші прояви візуальних ознак хвороб або за результатами лабораторного дослідження рослинного матеріалу. Для профілактики якнайкраще підійдуть продукти із широким спектром дії, здатні забезпечити контроль максимальної кількості збудників небезпечних хвороб.

В умовах поточного сезону він радить віддати перевагу фунгіциду Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). Внаслідок поєднання діючих речовин він володіє як профілактичними, так і лікувальними властивостями. 

«Піраклостробін у його складі — локально-системний фунгіцид, що інгібує транспорт електронів у дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогена дихати та продукувати енергію. Ця діюча речовина не переміщується ксилемно та флоемно та володіє захисними й лікувальними властивостями, тож максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол — системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект», — розповідає Олександр Мигловець.  

Він додає, що Сінан надійно контролює фомоз, фомопсидоз, альтернаріоз, септоріоз, іржу, склеротиніоз, сіру гниль, борошнисту росу, а також має додаткову профілактичну дію на пероноспороз. А тривала захисна дія надовго захистить рослини від подальшого інфікування.