Миттєва загибель, тривалий захист: як обрати ефективне рішення проти шкідників

12 червня 2024, 11:15 935

Сприятливі для поширення шкідників гідротермічні умови поточного періоду створюють підвищений ризик пошкодження різних рослин комплексом шкідників.

Щоб уникнути втрат майбутньої врожайності через цю загрозу, фахівці Ukravit рекомендують регулярно проводити моніторинг стану посівів і за перевищення рівня ЕПШ застосовувати відповідні інсектициди.

propData.content.image
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit

Стабілізація підвищеного температурного режиму по всій Україні та локальне випадання опадів сприяє поширенню та розмноженню у посівах різних сільськогосподарських культур небезпечних шкідників. Як повідомляють наші менеджери з технічної підтримки із різних областей, на багатьох рослинах повсюдно відзначається розповсюдження попелиць, в окремих регіонах — довгоносиків, трипсів, кліщів та інших шкідників. На півдні України посіви заселяють та пошкоджують гусениці листогризучої совки, лучного метелика та інші шкідники.

Експерт додає, що, окрім механічних пошкоджень листового апарату, що призводять до порушення низки важливих продуційних процесів, шкідники роблять рослини досить вразливими до ураження вірусними і грибковими хворобами. За недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю це може обернутися значними недоборами врожайності й, відповідно, фінансовими збитками для аграрія.

Олександр Мигловець за нинішньої ситуації на полях рекомендує якомога збільшити частоту моніторингів посівів сільськогосподарських культур і за перевищення рівня ЕПШ шкідників застосовувати контактно-системний інсектицид Ато Жук (тіаметоксам, 250 г/л + лямбда-цигалотрин, 80 г/л + альфа-циперметрин, 15 г/л).

«Тіаметоксам у його складі швидко поглинається та переміщується судинною системою рослин і за отримання шкідником летальної дози блокує нікотинові рецептори в постсинаптичній мембрані синапсу, в результаті чого припиняється передача нервового імпульсу та рухома активність шкідника, що не дозволяє йому продовжувати процес живлення. А лямбда-цигалотрин та альфа-циперметрин порушують проникність клітинних мембран і виступають інгібіторами натрієвих каналів, внаслідок чого відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідники гинуть через сильне нервове перезбудження»,  розповідає фахівець.

Він додає, що завдяки різним механізмам дії діючих речовин інсектицид забезпечує контроль розширеного спектру шкідників культурних рослин. Він є ефективним рішенням проти попелиць, видів довгоносиків і клопів, трипсів, совок та інших поширених шкідників культур. Препарат забезпечує одночасно їх миттєву загибель та пролонгований захист посівів.