Конфлікт Імперії-Агро з ТАСкомбанком: на складах проведуть інвентаризацію

04 квітня 2018, 12:10 4997

Робоча зустріч та переговори топ-менеджменту «ТАСкомбанку» з власником компанії ТОВ «Імперія-Агро» Юрієм Оцабриком та його уповноваженим представником Катериною Гнатюк відбулась 3 квітня 2018 р.

Як говориться у повідомленні банку, в ході переговорів сторони підтвердили готовність завершити інвентаризацію заставного майна на складах компанії «Імперія-Агро» на предмет фактичної наявності на них товарних запасів — предмету застави банку, визначивши при цьому їх реальну ринкову вартість.

«Власник ТОВ «Імперія-Агро» запевнив в тому, що надасть банку реальний список дебіторів та кредиторів компанії для наступної спільної роботи щодо визначення їх статусу. Остаточне рішення щодо подальших дій з боку «ТАСкомбанку» буде прийнято за підсумками проведеного інвентаризаційного процесу на складах «Імперія-Агро», а також аналізу наданої інформації про дебіторів та кредиторів цієї компанії», — говориться у повідомленні банку.

«ТАСкомбанк» підтверджує намір вжити усіх необхідних заходів задля збереження товарних запасів на складах «Імперія-Агро», які де-факто перейшли у статус твердої застави — забезпечення наданих банком компанії кредитних коштів в сумі 212 млн грн.

В «ТАСкомбанку» зазначили, що «Імперія-Агро» протягом тривалого часу вводила банк у оману — подавала викривлену звітність, нарощувала фіктивну дебіторську заборгованість клієнтів, продавала заставу банківської установи третім особам тощо. Зі слів менеджменту та власника компанії, реальний збиток «Імперія-Агро» складає близько 400 млн грн.

Також зазначається, що на цей час банк докладає зусиль з метою блокування спроб клієнта у розкраданні застави «ТАСкомбанку» відповідно до укладених кредитних договорів.

За заявою банку до правоохоронних органів стосовно ТОВ «Імперія-Агро» відкрито справу про шахрайство. В рамках цього кримінального провадження вже прийнято рішення про проведення процесуальних дій в офісах і на складах компанії «Імперія-Агро», додали в «ТАСкомбанку».


Для довідки: АТ «ТАСкомбанк» — універсальний комерційний банк, який надає повний спектр фінансових послуг як корпоративним клієнтам, так і фізичним особам. Банк входить до Групи «ТАС» — однієї з найбільших інвестиційно-фінансових груп країни.  

«Імперія-Агро» — офіційний дистриб'ютор провідних світових компаній-виробників посівного матеріалу та засобів захисту рослин. Компанія вийшла на ринок у 2007 році та має власні представництва по всій території України. Власником компанії є Юрій Оцабрик. Головний офіс розташований у Кропивницькому, працюють 23 регіональних представництва по Україні. Компанія є офіційним дистриб«ютором таких компаній як Syngenta, DuPont, Bayer та інші.