АМКУ відкрив справу проти Roshen

21 серпня 2020, 12:52 4155

Антимонопольний комітет України сьогодні, 21 серпня 2020 р., розпочав справу проти суб'єктів господарювання, які входять до складу групи компаній Roshen, за ознаками зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку патоки.

Як говориться у повідомленні АМКУ, найбільшими вітчизняними виробниками патоки крохмальної кукурудзяної (сиропів) є суб»єкти господарювання, які  входять до складу групи Roshen.

«Група Roshen протягом 2018 — 2019 років мала структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на цьому товарному ринку», — зазначають у відомстві.

За наявною в АМКУ інформацією, в ході ведення своєї господарської діяльності група Roshen протягом 2018 р. встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів — кондитерських фабрик.

«У 2019 році, посиливши ринкову владу у зв'язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об»єктом цінового аналізу», — пояснює АМКУ.

При цьому під час дослідження, що передувало початку справи, АМКУ не було встановлено об'єктивних причин для підвищення цін цією групою.

«Такі дії групи Roshen по відношенню до суб'єктів господарювання — конкурентів на ринках кондитерських виробів (у тому числі і Кондитерської корпорації «Рошен»), могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції між ними.

АМКУ починає розслідування, збір та аналіз доказів у справі», — підсумували у відомстві.


Для довідки: крохмальна кукурудзяна патока (сироп) є одним з основних компонентів в рецептурі кондитерських виробів. Вона використовується при виробництві халви, карамелі, зефіру, цукерок, мармеладу тощо для регулювання консистенції (структури та текстури) кондитерського виробу. Іноді патока використовується в якості підсолоджувача.

Корпорація Roshen, один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе Київську, Маріупольську (Донецька обл.), Кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві Вінницькі кондитерські фабрики, ПАТ «Вінницький молочний завод «Рошен», Літинський племзавод (обидва — Вінницька обл.), а також Липецьку фабрику «Рошен» (РФ), Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).