США зняли санкції з російських добрив після переговорів у Стамбулі

15 липня 2022, 10:15 2634

Американські санкції не стосуються експорту російських харчових продуктів і мінеральних добрив.

Про це заявило Міністерство фінансів США наступного дня після того, як представники росії, України, Туреччини й ООН зустрілися у Стамбулі для переговорів, спрямованих на відновлення експорту зерна з України, пише Liga.net.

«Сполучені Штати всіляко підтримують зусилля Організації Об'єднаних Націй щодо вивезення як українського, так і російського зерна на світові ринки та зменшення впливу нічим не спровокованої війни росії проти України на світові запаси продовольства і ціни на харчові продукти».

У заяві відомства наголошується, що продаж і перевезення сільськогосподарської продукції, а також ліків і медичного обладнання дозволені та не є порушенням санкцій, які Вашингтон запровадив щодо росії.

У США також наголосили, що не вводили жодних санкцій щодо виробництва, продажу чи транспортування російських сільськогосподарських товарів, зокрема добрив, і що страхування чи перестрахування транспортування або відвантаження цих продуктів не заборонено.

«Війна президента росії володимира путіна придушила виробництво продовольства й аграрної продукції. Він використав їжу як зброю війни, знищуючи сільськогосподарські сховища, переробні й випробувальні підприємства, викрадаючи зерно й сільськогосподарське обладнання та фактично блокуючи порти Чорного моря», — додали в американському Мінфіні.