Індія запроваджує заборону на експорт пшениці, оскільки ціни в усьому світі зростають через тривалу війну росії з Україною.

Про це повідомляє Times of India.

Цей крок був здійснений на тлі передбачуваного значного падіння виробництва через сильну спеку і різке зростання внутрішніх цін на продукти харчування, особливо на зернові. Обмеження не стосуватимуться експортних замовлень, уже укладених приватними трейдерами, 

Індія є другим за величиною виробником пшениці у світі, більшість якої споживається всередині країни. Заборона на експорт, ймовірно, призведе до подальшого зростання світових цін на продовольство, які збільшилися до рекордного рівня через відсутність постачання пшениці внаслідок війни росії проти України.

За даними Gro Intelligence, на Україну та росію разом припадає близько 14% світового виробництва пшениці. Країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через війну росії з Україною.

Прогноз на 2022/23 МР: світове виробництво пшениці та кукурудзи зменшиться Прогноз на 2022/23 МР: світове виробництво пшениці та кукурудзи зменшиться

Прогноз Міністерства сільського господарства США (USDA) передбачає світове зменшення виробництва і кінцевих запасів пшениці та кукурудзи у 2022/23 МР.

Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ Ажіотаж у логістиці. Блокування українських портів ставить на коліна світ

90 млн т зернових. Саме стільки вирощеної продукції Україна не може вивезти через блокування портів з боку росії. $170 млн. Саме стільки щодня (!) втрачає Україна через заблоковані країною-агресором порти.