Генетично модифіковані свині можуть спинити АЧС

17 травня 2020, 10:56 3256

Незабаром у Німеччині розпочнуться випробування трансгенних свиней з імунними клітинами, які виявляють стійкість до африканської чуми свиней. Спочатку випробування були заплановані на травень, але через пандемію старт експериментів перенесли на місяць.

Про це пише Meat-Inform.

Африканська чума свиней продовжує поширюватися в Африці, Азії та Європі. Для боротьби з вірусом розробляється декілька вакцин та противірусних агентів. Доктор Бьорн Петерсен та його колеги з Інституту Фрідріха-Льоффлера, Федерального науково-дослідного інституту здоров'я тварин Німеччини, застосували інший підхід. Вони ґрунтуються на дослідженнях, які показали, що можна генерувати організми-господарі (у цьому випадку свиней), які будуть стійкими до вірусних атак за допомогою редагування генів. У сценарії учених вірус потрапляє в клітину, але РНК-посібник запобігає реплікації вірусу або його потомству в інші клітини. Таким чином, ГМ-свині мають бути стійкими до зараження АЧС.

Тим не менше, щоб підтвердити, що противірусна РНК конкретно та ефективно пригнічує реплікацію вірусу та чи стійкі до споріднених клітинних ліній всі природні варіанти АЧС, потрібні подальші дослідження. За словами доктора Петерсона, ця стратегія також може бути адаптована до використання для боротьби з іншими вірусами, для яких важко розробити вакцини або методи лікування, а також при розробці нових лікарських засобів.