Фермерам нереально взяти кредит за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», оскільки банки вимагають у заставу майно.

Про це розповів керівник органічного ФГ «Стариця» Олексій Трегубов під час ХХV форуму «Органічна Україна 2020. Київ».

«Кредити за програмою 5-7-9%, на які начебто теж можуть розраховувати фермери, насправді не працюють. Коли ми цього року хотіли отримати підтримку за цією програмою на будівництво теплиці, отримали відмову від банку, оскільки вони надають кошти лише на те, що можуть в разі чого продати — техніка або обладнання. В нашому випадку з будівництвом теплиці потрібно було оформляти в заставу квартиру чи машину. Але фермери, як правило, весь отриманий прибуток вкладають у розвиток і розширення. Тому нам потрібні такі програми кредитування, якби вони правило діяли, але отримати такий кредит практично неможливо», — зазначає Олексій Трегубов.

Також він розповів, що мали негативний досвід із започаткування зеленого туризму. За словами Олексія Трегубова, ще три роки тому були напрацювання та обговорення розвитку даного напрямку з Департаментом розвитку АПК Київської області, але далі слів справа не зрушилась.

«Ми знаходимося в 50 км від Києва під Борисполем. Люди можуть приїздити на ягідник, збирати ягоди чи овочі. Якби була зацікавленість з боку місцевої влади, ми би поставили будиночки апітерапії, облагородили ставок і розвивали зелений туризм, адже бажаючих виїхати з міста та відпочити на природі, думаю, було б достатньо», — переконаний Олексій Трегубов.

Також він зазначив, що на Київщині на відміну від інших областей відсутня регіональна програма підтримки для виробників органічної продукції. Розповідає, що, наприклад, у Полтавській області діє обласна програма підтримки органіків, і це їм дозволило купити обладнання та розширити виробництво.

«Ми втомилися від державних програм, які пишуться лише на папері, а фактично на 90% вони не виконуються», — зазначає Олексій Трегубов.


Для довідки: ФГ «Стариця» засноване в 2012 р., обробляє 100 га. Займається вирощуванням органічної ягоди та овочів. Частково відправляє свою продукцію через трейдерів до Європи.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Мультимедіа