Подачу декларацій відтермінували на три місяці після воєнного стану

09 березня 2022, 12:46 2045

Подавати декларації треба буде протягом трьох місяців після закінчення воєнного стану.

Про це зазначається на офіційному вебсайті НАЗК.

Це стосується всіх типів декларацій, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку.

Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт № 7121, яким визначено, що будь-які звіти, декларації тощо від фізичних та юридичних осіб до закінчення війни подавати не треба.

НАЗК підготувало роз’яснення. Усі деталі застосування нового закону за посиланням.

«Усі розуміють, що зараз у країні, м’яко кажучи, не до того. Поки українці гинуть, намагаючись вигнати рашистську нечисть із наших земель. І до перемоги над загарбниками декларанти та керівники партій не повинні витрачати час на заповнення звітних документів, а натомість мають докладати всіх можливих зусиль для оборони Української держави, захисту свободи й миру в Європі та світі», — йдеться у повідомленні НАЗК.

Також під час війни або воєнного стану не будуть здійснюватися будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру.

Як зазначають у НАЗК, більшість працівників агентства, які займалися цими функціями, зараз долучилися до нашої армії чи територіальної оборони або ж забезпечують допомогу воїнам.

Отже, якщо до війни щодо вас було розпочато повну перевірку декларації, надавати інформацію та документи на запити, надіслані НАЗК, зараз не потрібно.