НБУ погіршив прогноз зростання української економіки

20 січня 2022, 15:02 175

Національний банк погіршив прогноз інфляції та зростання валового внутрішнього продукту України на 2022 р.

Про це говориться у повідомленні регулятора. 

Так, НБУ очікує, що інфляція у 2022 р. складе 7,7% замість 5%, прогнозованих раніше. 

«Світові ціни на енергоносії залишатимуться вищими довший час, ніж очікувалося. Це не лише тиснутиме на виробничі витрати бізнесу, а й потребуватиме поступового перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги. Зберігатиметься і значний ціновий тиск з боку країн – торговельних партнерів України, у яких інфляція лише наближається до пікових значень», — пояснюють у НБУ.

Надалі, на думку експертів, також реалізовуватимуться вторинні ефекти від зростання виробничих витрат бізнесу на сировину й оплату праці. А підвищення попиту на вітчизняну робочу силу як всередині країни, так і за кордоном та диспропорції на ринку праці матимуть наслідком суттєвіше, ніж очікувалося, зростання зарплат. На тлі збільшення доходів населення зберігатиметься стійкий споживчий попит, який стримуватиме сповільнення інфляції. 

Крім того, НБУ переглянув прогноз зростання реального ВВП на 2022 рік із 3,8% до 3,4%. 

«Економіку підтримуватимуть споживчий попит і все ще доволі сприятливі умови торгівлі. Натомість обмежуватимуть потенціал економіки напружена геополітична ситуація, що негативно впливатиме на інвестиційні рішення, відчутні наслідки коронакризи, порівняно високі ціни на енергоносії та дефіцит окремих видів сировини, передусім у першому півріччі», — пояснили в НБУ.

У 2023–2024 роках зростання реального ВВП прискориться до близько 4% на рік, вважають у центробанку. Цьому мають посприяти: стабілізація геополітичної ситуації протягом 2022 року; статочне вичерпання негативних ефектів пандемії; подальше зростання світової економіки; збереження доволі сприятливих умов торгівлі.