Проект держбюджету-2017: Що отримають аграрії

19 вересня 2016, 14:53 3806

У проекті Державного бюджету України на 2017 рік видатки для Міністерства аграрної політики та продовольства України передбачено в сумі 8,27 млрд грн у тому числі по загальному фонду — 5,38 млрд грн, по спеціальному — 2,89 млрд грн.

Про це свідчить проект Держбюджету, оприлюднений сьогодні на сайті Парламенту.

Згідно з проектом, на управління в сфері АПК передбачено 122,3 млн грн, на дослідження та наукові розробки — 109,3 млн грн, на підвищення кваліфікації фахівців АПК — 17,0 млн грн. Ще 75 млн грн виділяється на розвиток хмелярства, садівництва та виноградрства, 3,8 млн грн — на фінансовий лізинг, 210 млн грн — на підтримку тваринництва.

На витрати «Аграрного фонду», пов'язані зі зберіганням, перевезенням, переробкою та експортом об'ектів інтервенційного фонду буде спрямовано 51,4 млн грн. 92,1 млн грн передбачено на організацію та регулювання діяльності «Аграрного фонду». А на формування державного інтервенційного фонду — цілих 773 млн грн.

З метою покращення фінансового стану аграрних підприємств та нарощування темпів виробництва у 2017 р. збережено функціонування механізму часткової компенсації відсоткової ставки за банківськими кредитами, на що виділено 300 млн грн. У 2017 році також буде збільшена підтримка фермерських господарств за бюджетною програмою по наданню кредитів в обсязі 65 млн грн. 

На фінансову підтримку фермерства, малого та середнього бізнесу передбачено видатки державного бюджету у обсязі 2,97 млрд грн.

На проведення земельної реформи плануються бюджетні асигнування в сумі 104,8 млн грн. Відмічається, що кошти будуть спрямовані на здійснення заходів із проведення земельної реформи, зокрема, на проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності та ведення і функціонування Державного земельного кадастру. 

998 млн грн буде виділено на надання кредитів для проведення робіт у сфері геодезії та картографічної роботи, демаркації та делімітації державного кордону.

Рибне господарство отримає в цілому близько 300 млн грн, лісове — понад 200 млн грн. 1,17 млрд грн буде спрямовано на бюджетну програму з управління у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації у країні на 2017 р. визначено видатки в обсязі 56,9 млн грн. Кошти передбачається спрямувати на протиепізоотичні заходи з метою своєчасного проведення профілактичних, упереджувальних заходів та ліквідації спалахів гостроінфекційних хвороб, в тому числі спільних для тварин та людини.

З метою здійснення державного ветеринарного контролю, а також нагляду за охороною території України від занесення з території інших країн заразних захворювань передбачаються видатки у сумі 449,4 млн грн. Ще 124,7 млн грн — на проведення лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю.