Дохід конопляного гектара — тисяча доларів

17 квітня 2018, 09:12 8140

Собівартість вирощування технічної коноплі становить 250-350 $/га, в залежності від інтенсивності вкладень і вартості оренди землі сільгосппризначення.

Про це в ході III Всеукраїнського аграрного форуму ААУ, організавоного за підтримки юридичної компанії ALEXANDROV & PARTNERS, зазначив керуючий партнер компанії Kinsel & Co. Consulting, американець Ендрю Кінсел.

Ендрю Кінсел вирощує дану нішевую культуру на Житомирщині. Запевняє: реально отримує на ній до $1 тис. з гектара.

«Технічна конопля навряд чи зацікавить великі агрохолдинги, а ось для малих і середніх господарств дуже навіть вигідна», — вважає він.

Для цього потрібно лише ретельно виконати елементарні правила по реєстрації та ліцензуванню, забезпечити склади (самому Кінселу ремонт складу обійшовся свого часу в $200), правильно налаштувати техніку для збирання врожаю, чітко дотримуватися технологічної карти. Господарство має досвідчених агрономів, які володіють нюансами вирощування.

«Бувало, їм доводилося і ночувати в полі. Я теж ночував, щоб бути в курсі всіх нюансів», — ділиться Ендрю.

Він також зазначає: в Україні вже є достатня кількість підприємств, які займаються переробкою різних частин технічних конопель і виготовляють борошно, волокно, масло, брикети, тканини, взуття і т.п. Більше 90% цієї продукції збувається на експорт.


Ірина Садова, AgroPortal.ua