18 метрів на 5 тис. га: сільгосптехніка на полях Латвії

28 квітня 2022, 06:26 1336

Минулого року компанія BEDNAR представила нову модельну серію широкозахватних універсальних дискаторів: SWIFTERDISC XE_MEGA. Ця модельна серія основана на перевірених часом моделях SWIFTERDISC, а «MEGA» означає, що вона пропонує максимальну робочу ширину до 18,4 м. Перший XE_MEGA був доставлений в Латвію минулого року.

Дискатор SWIFTERDISC XE_MEGA був придбаний для двох дочірніх компаній: Agrofirma Jelgava SIA (заснована в 1995 р.) та Agrofirma Zelta Druva SIA (заснована в 1992 р.). Обидві компанії разом управляють площею 5200 га. Господарство розташоване у Земгальській області, поблизу міста Єлгава (40 км від Риги).

«Ми вирощуємо пшеницю та ріпак — і ярі, і озимі, горох або квасолю. В останнє десятиліття нам довелося почати використовувати високопродуктивні трактори з відповідним знаряддям через нестабільні умови, коли всі роботи мають виконуватися в найкоротші терміни. Ми працюємо за мінімальною та традиційною технологією обробітку ґрунту», — розповідає керівник компанії Гірц Забловскіс.

У 2021 р. компанія придбала новий широкозахватний лущильник SWIFTERDISC XE 18400 MEGA для використання в обох господарствах.

Гірц Забловскіс

«У нас є гусеничні трактори, і ми шукали відповідний дискатор. Чесно кажучи, на ринку не так багато варіантів з такою робочою шириною. Ми звернули увагу на техніку BEDNAR. Наш партнер AR AGRO SIA відіграв вирішальну роль, коли вони швидко отримали всю інформацію про агрегат, яку ми вперше побачили на YouTube-каналі BEDNAR».

Восени 2021 р. господарство обробило одним лущильником близько 2000 га. Середньогодинна продуктивність становить 20 га/год, витрата палива — близько 5 л/га відповідно до умов. Середня робоча швидкість агрегату становить близько 12 км/год, що аграрій визнав задовільним з погляду стабільності, дотримання заданої робочої глибини та достатньої витрати палива. Універсальний дискатор SWIFTERDISC XE_MEGA є міцним, високопродуктивним і відмінно працює в надзвичайно сухих умовах. Новий SWIFTERDISC XE_MEGA розширив парк техніки BEDNAR, який є в господарстві. До цього вони вже працювали з широкозахватним компактором SWIFTER SM 18000.


AgroPortal.ua за матеріалами BEDNAR FMT