Українці в Естонії. Гран-прі на міжнародному конкурсі з оранки

16 жовтня 2022, 06:40 2158

Традиційно на базі Олустверської школи обслуговування та сільської економіки (Естонія) у вересні відбувся міжнародний конкурс з оранки, в якому брали участь 28 країн. Україну цьогоріч представляв студент 3-го курсу Колківського ЦПО Юрій Матвійчук.

Загалом учні Колківського центру професійної освіти беруть участь у конкурсі п’ятий рік. 

propData.content.image
Людмила Панасюк, директор Колківського ЦПО

Минулого року ми привезли призове 4-те місце. Цьогоріч відзначені премією гран-прі. Під час заходу всі країни вигукували «Слава Україні!», ми відчували надзвичайну підтримку. Ми дуже вдячні їм за це, а вони у відповідь дякують нам за боротьбу. 

Незважаючи на несприятливі погодні умови, робота, виконана Юрієм, була високо оцінена членами жюрі й гостями заходу, а головне — одинадцятикратним чемпіоном Естонії з оранки та відзначена найдорожчим призом.

Завдяки високим результатам Юрія учні Колківського ЦПО отримали запрошення на стажування до Естонії під час весняно-польових робіт.

Потрібно відмітити, що на змаганнях представлена сучасна техніка, а учні Колківського ЦПО не вивчають будову таких плугів, тому щоразу для українських учасників це виклик. 

У перший день, після жеребкування, учасники знайомляться з технікою, налаштовують її. Другого дня виїжджають у поле, де кожному відведена ділянка та закріплений суддя, який оцінює роботу. 

«На захід збирається багато людей, сім’ї приходять з дітьми, це ціле свято для них. Це День відкритих дверей школи, популяризація професії серед населення, привернення уваги до аграрної справи», — розповідає Людмила Панасюк.

Також для всіх охочих проходить майстер-клас з водіння трактора, комбайна, екскаватора. Також є ярмарок з продукцією місцевих виробників.  
Колківський ЦПО знову підписав договір про продовження міжнародної співпраці між освітніми закладами. Загалом співпраця триває уже сім років. Завдяки цьому український педагогічний склад та учні мають можливість стажуватись у Естонії. 

«Ми відвідали вже всі школи професійної освіти Естонії. Починається знайомство із закладами Литви та Латвії. Є плани відвідати Фінляндію», — зауважує директор навчального закладу. 

Наталія Помянська, AgroPortal.ua