Технопарк: самохідні обприскувачі від українського виробника

26 лютого 2021, 06:54 4379

Сучасні технології підживлення і захисту посівів від шкідників, хвороб і бур'янів забезпечують 50-70% прибавки врожаю. Це можливо за умови точного і швидкого внесення добрив і пестицидів. Тому з усіх видів техніки, яку використовують аграрії, найприскіпливіше обирають обприскувач.

Фактори вибору: на що звернути увагу

Самохідний обприскувач надає безліч переваг — починаючи з якості та швидкості обробітку посівів у різних фазах розвитку рослини і закінчуючи елементарним комфортом у роботі. Важливо не пропустити жодної деталі. Адже в полі дорога кожна хвилина. І «дорога» в прямому значенні цього слова, оскільки невчасно оброблене поле може обернутися для сільгоспвиробника значними збитками.

При виборі обприскувача, як і іншої техніки, кожен фермер шукає ту модель, яка найбільше підходить під особливості його посівів та технологію обробітку. Також важлива синхронізація певних показників техніки, яку плануєте придбати, з уже існуючою. Тобто, чи «потягне» старий трактор нову сівалку, або ж чи збігатимуться технічні колії сівалки і обприскувача.

Наразі лідером продажів на ринку причіпних обприскувачів в Україні є техніка виробництва ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», більш відомої як компанія BOGUSLAV. Заслужити таку довіру аграріїв компанії вдалося завдяки високій якості продукції. Окрім того, останні п’ять років BOGUSLAV активно освоює іноземні ринки, і за минулий маркетинговий рік обсяг експорту причіпних обприскувачів виробництва компанії зріс до 30% від загального обсягу виробництва підприємства.

Компанія була створена в далекому 1929 році під назвою «Богуславська МТС» з метою виробничо-технічного та організаційного обслуговування сільськогосподарських підприємств. З 1953 року підприємство спеціалізувалося на капітальному та поточному ремонті тракторів. У 1996 році відбулася реорганізація підприємства в акціонерне товариство та було змінено стратегію розвитку компанії. Протягом останніх 25 років компанія спеціалізується на виробництві машин для хімічного захисту рослин та агрегатів для внесення рідких мінеральних добрив.

На території заводу у 5,8 га розташовано 3 виробничі цехи та адміністративні приміщення. Цехи повністю укомплектовані обладнанням для виробництва та постійно перебувають у процесі модернізації задля запровадження нових технологій виготовлення продукції. Парк обладнання заводу, до складу якого входять сучасні обробні центри виробництва міжнародних концернів Європи, Японії та Китаю, дозволяє виготовляти продукцію з гарантовано високою якістю.

За всю історію виробництва заводом випущено понад 6 тис. машин, з них обприскувачів — 4,5 тис. З кожним роком виробничі потужності збільшуються, і вже сьогодні модельний ряд техніки BOGUSLAV налічує 23 моделі причіпних обприскувачів. А також дві моделі самохідних обприскувачів BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000 з високим кліренсом (1700 та 1800 мм відповідно). Дані машини створені для якісного захисту високорослих культур навіть у пізні фази розвитку.

Вигідна пропозиція від українського виробника

Головними перевагами цих обприскувачів є прийнятна вартість у порівнянні з зарубіжними аналогами, а також простота обслуговування та використання доступних запасних частин.

Всю лінійку техніки BOGUSLAV, у тому числі й самохідні обприскувачі, включено до переліку техніки, на яку надається державна компенсація 25% її вартості

У процесі оформлення документів на отримання державної компенсації фахівці компанії «Богуславська сільгосптехніка» надають юридичну підтримку. Окрім того, компанія пропонує кілька вигідних програм фінансування на придбання самохідних обприскувачів, а також цікаві рішення із сервісної підтримки.

Обприскувач BOGUSLAV MAF 4200

Ця модель обприскувача обладнана потужним двигуном Perkins 238 к.с. і має місткий бак 4600 літрів. Може обладнуватись штангою із шириною захвату від 30 до 36 метрів. Гідростатична трансмісія Poclain з повним приводом (4х4) та гідропневматична підвіска з азотними енергоакумуляторами дозволяють розвивати швидкість до 40 км/год. Ця модель також має три рульові режими керування: керовані два передніх колеса, чотири керованих колеса і «крабовий хід».

В обох моделях кабіна відповідає стандартам 4-го рівня — максимального рівня безпеки у відповідності до європейських вимог

Обприскувач BOGUSLAV IBIS 3000

Для менших фермерських господарств гарним вибором буде модель IBIS 3000 з двигуном JCB 175 к.с. Обприскувач має бак 3150 літрів та може бути обладнаний штангою 24 або 28 метрів. Ця машина поставляється з 4-привідними колесами, для руху по екстремально важких ґрунтах. Комплектація 4-колісного приводу включає інтелектуальну антибуксувальну систему Poclain, що гарантує безперервний оптимальний режим руху.

Система незалежної підвіски задніх коліс і переднього моста гарантує безпеку при дорожньому русі та високу робочу швидкість, а комфорт і стабільність підтримуються завдяки двом компресійним камерам із поршнями і акумуляторами, що містять масло і азот.

Система комп’ютерного управління

На обох машинах встановлено систему комп’ютерного управління ARAG Bravo 400S LT, яку включено до стандартної комплектації обприскувача

Автоматизована система управління поєднує в собі всі функції з управління розподілом рідини та навігацією, а також виключає секції в автоматичному режимі при наїзді на оброблену площу без підтримки зовнішнього електронного блоку управління (ECU).

Унікальний механізм стабілізації штанги

Через нерівності рельєфу полів штанга обприскувача зазвичай розгойдується вгору-вниз, і при відсутності системи контролю висоти штанги механізаторові, щоб зберегти горизонталь обприскування, доводиться дуже уважно стежити за рівномірністю руху, оскільки при гальмуванні витрата препарату на гектар росте, а при розгоні — падає. Це призводить до втрат пестицидів чи добрив або ж збільшує час обробки рослин, що може вплинути на врожайність.

Однією з головних переваг самохідної техніки BOGUSLAV є перевірена роками на причіпних обприскувачах конструкція штанги і унікальна система її стабілізації

Унікальний механізм стабілізації штанги обладнаний амортизаторами і пружинами для гасіння коливань у вертикальній площині та блоками пружинних елементів для гасіння коливань у горизонтальній площині. Даний механізм забезпечує максимальну стабільність штанги без додаткової електроніки і зменшує вплив нерівностей поля на роботу обприскувача. Це дозволяє ефективно і рівномірно вносити розчин робочої рідини і не травмувати культурні рослини.


Світлана Яценко, AgroPortal.ua