Суд зобов'язав ввести квоти на імпорт добрив до України

31 березня 2021, 15:57 3124

Окружний адміністративний суд міста Києва сьогодні, 31 березня 2021 р., виніс рішення, якими скасовує рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020 р. про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов'язує МКМТ ввести квоти на імпорт мінеральних добрив до України.

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», яка також є учасником судового процесу.

Таким чином, суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem, що належить Дмитру Фірташу. Відповідні позови компанії подали в липні 2020 року після оприлюднення рішення МКМТ не вводити квоти на імпорт мінеральних добрив.

Як наголосив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон, представники Ostchem оскаржували рішення Міжвідомчої комісії, звертаючи увагу на процедурні неточності ходу розслідування. Тобто суперечність квот національним інтересам не була предметом спору, що підтверджує справедливість рішень МКМТ.

«Вимога через суд зобов'язати комісію, члени якої приймають рішення шляхом голосування, ввести квоти здається нонсенсом, проте одіозний ОАСК прийняв таке рішення», — додає Роман Сластьон.


Для довідки: спецрозслідування щодо імпорту мінеральних добрив до України було розпочато ще в серпні 2019 року. За результатами проведеного розслідування Мінекономіки підготувало висновки, якими передбачалося введення квот на імпорт азотних та комплексних добрив. Після оприлюднення цих висновків представники аграрних асоціацій були обурені викладеними у них доводами, а також обсягами квот, які завідомо формували дефіцит та ще більше призводили до монополізації ринку України з боку Ostchem. Після численних нарад та громадських обговорень, вивчення всіх неупереджених фактів МКМТ прийняла рішення про недоцільність введення квот та їх суперечність національним інтересам України.