Думка: Земельні відносини мають розвиватися в інтересах громад

31 січня 2018, 16:53 4773

З розширенням повноважень об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у сфері земельних відносин громади отримають реальний ресурс для розвитку власних територій.

Таку думку висловив народний депутат, член Аграрного комітету Верховної Ради Сергій Лабазюк у коментарі AgroPortal.ua.

За словами політика, питання передачі земель за межами населених пунктів у розпорядження громад передбачено в концепції реформування місцевого самоврядування. 

Крім того, ще з минулого року в профільному комітеті знаходиться кілька варіантів законопроектів щодо цього. Серед них — кабмінівський законопроект № 7118 депутатський законопроект № 7118-1 (співавтором законопроекту є Сергій Лабазюк — ред.) та президентський проект закону № 7363.

Нардеп нагадав, що в рамках робочої групи під головування віце-прем»єра Степана Кубіва напрацьована дорожня карта щодо регулювання обігу землі.

«Земля для громади — надважливе питання. Надання права розпорядження землями за межами населених пунктів дозволить вирішити низку питань, від яких залежить подальший розвиток територій. Якщо громади зможуть розпоряджатися цими землями, то зможуть планувати свій завтрашній день, залучати інвестиції, створювати робочі місця. А буде розвиватися громада — відповідно, буде розвиватися і вся країна», — наголосив політик.

Саме тому влада має прислухатися до потреб громад і прийняти закон, який дасть громадам поштовх до розвитку, зазначив політик.

При цьому Лабазюк назвав позитивним останнє рішення Кабміну щодо передачі ОТГ земель за межами населених пунктів.

«Таким кроком уряд продемонстрував серйозність намірів в земельній децентралізації. Громади чекають від нас мудрих і виважених кроків», — додав нардеп.


Для довідки: Кабінет міністрів затвердив постанову про передачу землі в власність об'єднаних громад за межами населених пунктів. Відповідний документ уряд затвердив під час засідання у середу, 31 січня.

Загалом в Україні на сьогодні 92% всіх земель за межами населених пунктів є у державному розпорядженні і тільки 8% земель є комунальними.