Про це на сторінці у Facebook проінформував президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.
За його словами, плюс для українського агросектору в тому, що «відкривається можливість повноцінного експорту до країн ЄС насіння, вирощеного в Україні. Насіння — це продукт із високою доданою вартістю, який при цьому в рази вигідніше експортувати (ціна в 2-10 разів вища). Визнання підтвердить високу якість і відповідність українського насіння, мабуть, одним із найжорсткіших вимог сертифікації у світі».
Окрім цього, зазначає Алекс Ліссітса, рішення може спровокувати не лише нову хвилю інвестування в насіннєвий бізнес з боку міжнародних компаній, а й залучення внутрішнього капіталу та фінансів українських агровиробників у сферу насінництва.
При цьому президент УКАБ закликав «Європарламент якнайшвидше перейти до розгляду питання у другому читанні та нарешті вирішити його, адже воно майже десятиліття знаходиться на порядку денному роботи України та ЄС».

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

200-річний млин отримав друге життя: подружжя на Вінниччині відродило родинну справу

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) та агенція UCABevent збирають провідних СЕО, власників, інвесторів та інноваторів, щоб провести разом тест «на людяність» бізнесу під час XVII Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM).

Аналітики підрахували, що на виробництво основних круп’яних культур (овес, гречка та просо), а також на паливо, добрива, насіння, оплату праці та послуг витрати складають менше 50%.

Департамент Єврокомісії з питань охорони здоров’я та безпеки продуктів харчування (DG Health and Food Safety) дозволив використання трьох генетично модифікованих культур у складі кормів для тварин і продуктів харчування на території ЄС.

Україна переходить до завершального етапу відкриття ринку Європейського Союзу для експорту біометану.

У серпні цього року наша країна стане 156-ю учасницею Міжнародного договору про генетичні ресурси рослин, і вже у жовтні перша тисяча зразків вітчизняного насіння зернових і кормових культур відправляється на безпечне зберігання до Глобального сховища на Шпіцбергені.

За останні 12 років ведення діяльності ТОВ «Рост Агро» ціна на воду та електричну енергію зросла в геометричній прогресії, що змусило підприємство, яке займається насінництвом і зрошує 1,5 тис. га земель, встановити сонячну електростанцію.

Майбутнє європейського та українського сільського господарства — це не протистояння України та ЄС, а партнерство заради сильнішого й стійкішого аграрного сектору.

Україна у жовтні 2026 року передасть на зберігання до Глобального насіннєвого сховища Шпіцбергена понад 1000 зразків насіння зернових і кормових культур, серед яких кукурудза, бобові, гречка та жито.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) спільно з ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» (ВАР) презентували у Брюсселі Спільну позицію провідних аграрних асоціацій України щодо умов інтеграції вітчизняного аграрного сектору до Європейського Союзу.