Зниження температури сприяло всім агрокультурам

14 липня 2022, 19:00 2555

Зниження температури повітря та ґрунту в кінці першої декади липня стало надзвичайно сприятливим фактором для всіх без винятку сільськогосподарських культур.

Про це йдеться в декадному агрометеорологічному бюлетені Укргідрометеоцентру, пише ІА «АПК-Інформ».

«Упродовж декади тривав дефіцит опадів на всій території України. Дощі в останні дні декади не мали істотного впливу на зволоження ґрунту через переважно зливовий характер. У багатьох районах період без ефективних опадів досягав 25-30 днів»,  вказують експерти.

Зазначається, що висока температура повітря та ґрунту обумовила подальше прискорення розвитку сільгоспкультур, зокрема дозрівання зерна ранніх хлібів уже і в північних та західних областях. Відбувався інтенсивний розвиток пізніх культур, випереджаючи в основному на тиждень-два середні багаторічні строки.

«За переважаючого дефіциту опадів та швидкої втрати вологи ґрунтом умови для формування врожаю пізніх культур погіршилися. Зокрема кукурудзи, на посівах якої розпочався інтенсивний ріст та передчасне формування качана (викидання волоті), тобто критичний період розвитку щодо потреби у волозі. У денні години відбувалося пригнічення росту, в найбільш спекотні дні — в’янення рослин. Вологозабезпечення посівів кукурудзи та соняшнику (запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту) порівняно з першою декадою липня минулого року було в середньому меншим у 2-2,5 раза», — пояснили в Укргідрометеоцентрі.