Ліссітса: Україна збере до 13 млн т соняшнику

12 жовтня 2020, 09:45 2801

Загальний валовий збір соняшнику в Україні не перевищить 12-13 млн т.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.

При цьому експерт посилається на звіт USDA, опублікований у п'ятницю, щодо виробництва та урожайності основних культур у світі. Там йдеться про те, що Україна ймовірно збере 15 млн т соняшнику, що на 9% менше, ніж минулого року, з урожайністю на рівні 2,2 т/га, що на 14% менше, ніж минулоріч. Загальна територія під соняшником в Україні, згідно звіту, складає 6,8 млн га, що на 6% більше, ніж минулого року.

«Щодо середньої урожайності, навряд чи вийде більше, ніж 2 т/га, що в принципі збігається з прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Соняшник — культура, яка допомагає виживати аграріям півдня і сходу, але не цього року», — констатує Алекс Ліссітса.

При цьому він додає про основного конкурента на ринку соняшнику у світі — Аргентину. За словами експерта, ця країна також втрачає позиції.

«За оцінками USDA, виробництво соняшнику в Аргентині очікується на рівні 3 млн т, що на 8% менше, ніж минулого року. Загальна площа під культурою склала 1,4 млн га, що на 9% менше у порівняні з минулим роком. Середня урожайність очікується на рівні 2,1 т/га. Така ситуація склалася через відсутність достатньої кількості опадів у класичних регіонах вирощування соняшнику, а це — регіон Буенос-Айресу та провінція Санта-Фе», — відзначає Алекс Ліссітса.

При цьому він прогнозує, що, скоріш за все, соняшникова олія цього року буде в ціні. «А відповідно і ціни на соняшник знову відновлять зростання. Усі передумови для цього є», — резюмує президент УКАБ.