«Ощадбанк» продав права вимоги за кредитами групи компаній UkrLandFarming.
Про це свідчить інформація у системі «Prozorro.Продажі», повідомляє LIGA.net.
На аукціон були виставлені боргові зобов'язання за кредитними договорами 2007-2018 років, забезпечені виробничими активами компаній ПрАТ «Райз-Максимко», ПрАТ «Агрохолдинг Авангард», ТОВ «Імперево Фудз»та ТОВ «Пакко холдинг». Йдеться про елеватори, птахофабрики, завод із переробки яєць, а також поруки фізичних і юридичних осіб.
Продаж відбувався у форматі голландського аукціону (зі зниженням ціни). Стартова ціна становила 5,04 млрд грн, єдиний учасник аукціону — ТОВ «Фінтонік» — зупинив торги в останній момент на мінімальній ставці 1,14 млрд грн.
ТОВ «Фінтонік» (раніше — «ЧЄЗ Інвест») на 80% належить Андрію Шпильці з Кривого Рогу, свідчать дані LIGA360. Людина з таким самим іменем колись очолювала Північний гірничо-збагачувальний комбінат у Кривому Розі й компанію «Трансінвест Холдинг» (обидві юрособи належать до SCM Ріната Ахметова). Інші 20% належать групі Fortior Capital Миколи Нестеренка, який також тривалий час працював у SCM. До 2021 року його бізнес-партнером був Олександр Камишін (колишній голова правління« Укрзалізниці», ексголова Мінстратегпрому).