Держпродспоживслужба: Агромарс штучно нагнітає ситуацію з відходами

08 серпня 2018, 11:34 1763

Адміністрація ТОВ «Комплекс «Агромарс» свідомо поширює недостовірну інформацію щодо ситуації, яка склалася з утилізацією відходів тваринного походження, посилаючись на нездатність державного підприємства «Укрветсанзавод» забезпечити утилізацію цих відходів.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«Наголошуємо, що «Комплекс «Агромарс» зобов«язаний самостійно на власних потужностях забезпечувати переробку та утилізацію побічних продуктів, які утворюються в результаті його діяльності. Однак, суб»єкт господарювання цього так і не вживає заходів для виконання цієї норми та не інформує про причини такого ставлення до проблеми. У той же час ДП «Укрветсанзавод» з метою недопущення виникнення загрози для санітарно-епідеміологічної ситуації та здоров«я жителів навколишніх сіл, взяло на себе зобов«язання щодо утилізації відходів «Агромарсу», — говориться у повідомленні відомства.

Як зазначається, був укладений договір щодо утилізації технологічних відходів переробки продуктів птахівництва забійних цехів, відходів інкубації, падежу птиці тощо, а також встановлені єдині ціни для всіх філій ДП «Укрветсанзавод» у взаємовідносинах із ТОВ «Комплекс «Агромарс», що мають здійснюватися на умовах передплати.

«Для цього були залучені всі прилеглі філії «Укрветсанзаводу» для утилізації відходів від «Комплексу «Агромарс» та розроблено графік прийомки побічних продуктів тваринного походження з роботою у вихідні. Однак графік прийомки побічних продуктів тваринного походження «Комплексом «Агромарс» був зірваний: машини з продукцією або приїжджали з великим запізненням, або взагалі не прибували на філії ДП. Більше того, Сквирська філія взагалі виявилася повністю завантажена побічними продуктами тваринного походження від ТОВ «Комплекс «Агромарс», — пояснили у Держпродспоживслужбі.

Також у відомстві додають, що розрахунки за фактично надані послуги, як і раніше, «Комплекс «Агромарс» своєчасно не здійснюються. Починаючи з 25.07.2018 кожний день мала місце заборгованість у сумі приблизно 200 тис. грн.

«У той же час, незважаючи на фактичну заборгованість на даний час в сумі 231,18 тис. грн, «Укрветсанзавод» продовжує співпрацю з ТОВ «Комплекс «Агромарс» та пропонує нові графіки прийомки побічних продуктів тваринного походження», — додається у повідомленні.

На думку Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, керівництво «Агромарсу» чудово знає фінансову ситуацію ДП «Укрветсанзавод», однак маніпулює нею та свідомо нагнітає питання з несанкціонованим звалищем.

«Коли на підприємстві виникла проблема, пов«язана з необхідністю оперативно утилізувати утворені птахомогильники, то «Укрветсанзавод» пішов на зустріч, приймаючи відходи тваринного походження. У результаті Сквирівська філія повністю завалена побічними продуктами з «Агромарсу». Виходячи із низки подій, які відбувалися навколо цього суб»єкта господарювання впродовж останнього часу, напрошується висновок, що основною проблемою для комплексу є налагодження нормального менеджменту на цій потужності», — заявив він.


Для довідки: раніше ТОВ «Комплекс «Агромарс» заявляло, що «Сквирський ветсанутильзавод» в черговий раз офіційно відмовив приймати на переробку відходи через «надмірну» завантаженості.