Даноша: Період окупності біогазового заводу — 4 роки

09 березня 2018, 08:00 6906

У компанії «Даноша», яка вже має біогазовий завод і до кінця 2019 року планує збудувати ще один, відмічають, що ця галузь є дуже перспективною, і в разі наявності відповідної підтримки з боку держави такі виробництва зможуть гідно конкурувати з традиційними енергетичними підприємствами.

Про це в коментарі AgroPortal.ua розповів керівник біогазового заводу компанії «Даноша» Іван Кальковець.

«Біогазовий завод — це не лише економічний проект, але й екологічний. У нас в компанії другий аспект є пріоритетним, — говорить він. — Тим більше що маємо позитивний приклад наших польських колег, які займають лідерські позиції з виробництва біогазу в країні та володіють там 8 заводами».

За словами Івана Кальковця, для реалізації проекту запуску біогазового заводу дійсно потрібно пройти кілька етапів. 

«Планування і проектування займають до 8 місяців, будівництво — до 1,5 року, пусконалагоджувальні роботи — два місяці, вихід на проектну потужність — ще два місяці. Загалом все можна зробити за 2,5 року», — уточнює Іван Кальковець.

Як повідомляють в «Даноші», валовий прибуток від біогазового заводу становить до €1,5 млн на рік, якщо двигун працює 90% часу та на умовах збереження наявного коефіцієнту «зеленого тарифу». Середній період окупності, навіть враховуючи непередбачувані ситуації, становить близько 4-х років.

Зазначимо, що у лютому, обговорюючи перспективи використання біогазових комплексів в агросекторі в межах IV Британсько-українського агробізнес-форуму «Сталий розвиток в агробізнесі» на виставці «Агро Весна 2018», представник консалтингової компанії Baker Tіlly Олександр Басько зазначив, що в Україні біогазові комплекси не окуповуються.


Для довідки: «Даноша» — українська сільськогосподарська компанія, яка належить данським інвесторам та була створена в червні 2004 р. в с. Копанки недалеко від міста Калуша (Івано-Франківська область). «Даноша» є філією компанією сільськогосподарського підприємства Poldanor S. A. в Польщі. «Даноша» здійснює діяльність у двох основних напрямках: тваринництво і рослинництво. Компанія складається з трьох фермерських комплексів в Калуському районі (с.Копанки, с.Вілки, с.Лука) і двох в Галицькому районі (с. Лани, с. Тустань).


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua