Українські банки станом на 13 квітня видали кредити 2080 сільськогосподарським товаровиробникам на суму понад 5,43 млрд грн.

Основна сума була залучена за програмою портфельних гарантій 80% — 4,4 млрд грн, говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України. 

П’ятірка областей-лідерів із залучення кредитів:

Для аграрія, який залучає в банку кредит на суму до 60 млн грн за цією програмою, встановлена нульова відсоткова ставка протягом шести місяців. Потім вона становитиме 5%. Скористатися кредитом можуть аграрії, які підпадають під визначення сільгосптоваровиробника.

«Фактично за тиждень було видано кредитів більш ніж на 3,5 млрд грн для понад тисячі аграріїв. Банки взяли доволі швидкі темпи, щоб покрити потреби наших сільгосптоваровиробників, які саме зараз проводять посівну кампанію. На сьогодні аграрні кредити можуть видавати 22 банки, і мета держави — наростити кредитування аграрної галузі до 40 млрд грн, тобто ще майже у 8 разів», — наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Уряд додав 2,3 млрд грн на кредитування аграріїв Уряд додав 2,3 млрд грн на кредитування аграріїв

Кабінет Міністрів України 12 квітня 2022 р. прийняв постанову, якою збільшив фінансування державної кредитної програми для аграріїв.

Мультимедіа