Медовий кластер на Одещині розвиватиме апітуризм

07 червня 2019, 10:53 2889

На території Одеської області, окрім вже існуючого агро-еколого-рекреаційного кластеру «Фрумушика-Нова», в 2019 році на території Біляївського та Роздільнянського районів започаткували ще один агропромисловий кластер з розвитку бджільництва, виробництва і реалізації меду та продуктів його переробки.

Про це повідомив начальник управління аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів під час семінару «Інструменти побудови моделей формування ланцюгів доданої вартості задля сталого розвитку сільських територій» в рамках Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019».

«Медовий агрокластер має об'єднати виробників з метою надання їм можливостей використовувати допомогу державних органів влади, адже в процесі створення кластеру розпорядженням виділені конкретні дотичні органи, які повинні сприяти розвитку даного кластеру», — зазначив Іван Петрів.

За його словами, сільські райони, де діє медовий кластер, розташовані порівняно недалеко від обласного центру, а також там знаходиться значна кількість особистих пасік.

«Для розвитку кластеру вже визначені основні напрямки, наприклад, розвиток апітуризму, а також заплановано дуже багато заходів на найближчі три роки. На виставці «Агро-2019» на стенді Одеської області можна було спробувати один із продуктів, який вже виробляється учасниками кластеру, — медову горіхову пасту», — розповідає Іван Петрів.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua