Експерт не виключає, що Укрзалізниця «провалить» експорт зернових

22 вересня 2021, 08:00 2811

Українські сільгосптоваровиробники отримали гідні результати в рослинництві завдяки сприятливим погодним умовам, але цей період виявився дуже складним для тваринництва.

Таку думку висловив президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса під час EBA Global Outlook: A Breakthrough Plan.

«Не виключено, що Україна збере понад 80 млн т, з яких 50 млн т піде на експорт. Такий обсяг може створити інфраструктурні проблеми, особливо виникає запитання: чи справиться з цим «Укрзалізниця», — зазначає Алекс Ліссітса.

За його словами, цей рік теж може бути сприятливим у фінансовому плані, адже нинішні ціни на зернові прогнозують сприятливі показники і на наступний рік. 

«При гарних показниках у рослинництві маємо зовсім іншу ситуацію у тваринництві — це дуже складний рік для тваринництва і зокрема птахівництва. Незважаючи на вже існуючі труднощі в галузі, уряд планує виключити з 4 групи оподаткування підприємства, які займаються виробництвом курятини, що може призвести до банкрутства окремих виробників. Це доволі непродуманий крок з боку держави», — впевнений Алекс Ліссітса.

Відповідаючи на запитання щодо потреби в Україні відновлення іригаційних систем, Алекс Ліссітса висловив думку, що вони мають бути перевстановлені, але перед тим потрібно детально вивчити, яка ситуація в Україні з водою і чи достатньо її для запланованих проєктів.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua