Аграрний комітет підтримав рішення залишити аграріям 1% ВВП

16 жовтня 2019, 17:32 3299

Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України підтримав рішення внести пропозицію до проекту державного бюджету України залишити на 2020 рік суму для підтримки АПК в рамках 8,4 млрд грн що становить 1% ВВП.

Про це повідомляє кореспондент AgroPortal.ua

За словами голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського, 4,4 млрд грн закладено на програму відшкодування відсоткової ставки по кредитам на викуп землі сільськогосподарського призначення і ще 4 млрд грн — на програми, які працювали в 2018-19 роках.

При цьому більша частина депутатів аграрного комітету висловили думку, що першочерговою державною підтримкою має бути саме підтримка вже діючих програм.

«Ми розподілимо бюджет, який існує, але додатково ми будемо вибивати 1% від ВВП, який аграріям був обіцяний. На сьогодні — це 8,4 млрд грн і це законодавча закріплена норма, яку не може скасувати жоден уряд», — зазначив народний депутат Вадим Івченко.

Як повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, за програмами, які не потребують розгляду питання розподілу коштів за рішенням комісії, наразі виплати відбуваються у штатному режимі. Так, за його словами, у жовтні очікуються виплати за утримання ВРХ.

«За іншими напрямками виплати відбудуться у грудні, оскільки відбувається реорганізація Міністерства аграрної політики та продовольства і передача повноважень до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства», — запевнив він.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua