Єдина можливість для невеликого фермера вижити — це кредитування

03 травня 2024, 15:52 781

СФГ «Роздобудько М.І.» — сімейне фермерське господарство. З 2000 року на землі почав працювати батько, згодом до нього приєднався син, а зараз і онук. Разом вони обробляють близько 220 га землі.

Батько лише час від часу консультує молодих господарів. Найманих працівників не мають, бухгалтер працює за договором, іноді залучають юриста. Консультації з агрономії зазвичай отримують у компаній-постачальників, в яких купують добрива, засоби захисту рослин і насіннєвий матеріал.

Родина вирощує кукурудзу, пшеницю, соняшник. 

propData.content.image
Голова СФГ «Роздобудько М.І.» Валентин Роздобудько

Кукурудза у нас сьогодні йде найкраще. Ми побудували для неї ангар для зберігання, купили сушарку, яку переобладнали з дизеля на тверде паливо і скраплений газ, щоб вона стала більш енергоефективною. І збільшуємо посіви кукурудзи, обравши її за основний напрям нашої діяльності.

Звісно, наразі ціна на зерно залишає бажати кращого, тому господар поки що за можливості притримує частину врожаю, очікуючи на вигіднішу цінову пропозицію. І в такій ситуації єдина можливість для фермера заробити — це кредитування. «Якщо мені зараз за повну вартість закуповувати посівний матеріал, засоби захисту рослин, то доведеться реалізувати всю продукцію, яку я маю. Але ціна мене не влаштовує, тому ми домовляємось, кредитуємось. І тоді маємо можливість дочекатись більш прийнятної ціни, продати і розрахуватись за кредитами», — пояснює фермер.

2024 року СФГ «Роздобудько М.І.» отримало товарний кредит за проєктом «Фермер, є кредит» від компанії «Агро Арена», що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО. У межах нього мікро-, малі та середні виробники отримують товарне кредитування на вигідних умовах. Господарство бере у товарний кредит все необхідне для посівної: посівний матеріал соняшнику та кукурудзи, мінеральні добрива і засоби захисту рослин.

Валентин Миколайович говорить, що така форма співпраці є вигідною для фермерських господарств ще й тим, що є можливість отримати не тільки кредитування, а й консультації фахівців. «Дуже зручно, що я можу зателефонувати їм і проконсультуватись з будь-якого агрономічного питання. Це надзвичайно важливо для малого фермера», — зауважує він.

Фермер говорить, що, поки триває війна, головне — протриматись, а потім розвиватися. У нього багато планів на майбутнє, адже безумовно вірить у перемогу: «У нас є бажання створити системне господарство, яка забезпечуватиме і вирощування, і переробку, і реалізацію продукції», — акцентує він.

Щоб стати учасником проєкту товарного кредитування «Фермер, є кредит», залишайте заявку на сайті або за номером гарячої лінії 0-800-307-001. Деталі програми на сайті: www.agro-arena.com.ua. 


Місцезнаходження господарства: с. Мазинки, Київська область.

Обсяг землі в обробітку: 220 га.

Кількість найманих працівників: немає.