Перший в Україні вогняний культиватор

27 червня 2018, 07:34 7066

Абсолютно новий тип культиватора — вогняний — представила на виставці «АГРО-2018» компанія «А3Тех-Україна». Зараз 12-рядковий агрегат проходить останні тестування на полях. Машина здатна економити до 80% витрат на ЗЗР і особливо буде корисною виробникам органічної продукції.

Для AgroPortal.ua основний принцип роботи нової техніки пояснює директор ТОВ «А3Тех-Україна» Марат Мінц: «Одразу випереджаю усі побоювання стосовно спалювання біоти: насправді нічого не буде горіти. Ми використовуємо зріджений газ пропан-бутан, що в розробленому нами пальнику випаровується та під тиском виходить із форсунок. Вони, залежно від задачі для агрегату, можуть бути змінені на більш чи менш потужні. Така конструкція дозволила отримати «жорсткий» за своїми властивостями факел з межами регулювання температури 1100-1800 градусів за Цельсієм. Такий коридор потужностей перекриває всі можливі погодні ситуації, природні явища (росу, вітер до 6-8 м/с, мокрий ґрунт після опадів, а також максимально густі бур’яни).

Рухаючись, полум’я потрапляє на бур’ян лише впродовж частки секунди, відповідно, на ґрунт та рослину впливає лише 60-70 градусів. Отримуємо ефект так званого піротехнічного потоку. Він діє на клітинний сік, рослина не горить, а ніби закипає зсередини. У бур’янів знищується точка росту. Якщо вони й не гинуть повністю, то в’януть — і таким чином у будь-якому разі дається фора культурній рослині почати свій розвиток без перешкод.

У конструкції агрегату передбачається можливість коригування — як потрібної за даних умов потужності, так і вимикання пальників посекційно. За потреби можна укомплектувати агрегат системою електрозапалювання, контролю наявності полум’я та системою моніторингу температури в зоні роботи.

Наші спеціалісти можуть налаштувати конструкцію для міжрядного обробітку у плодових садах та ягідниках, а також для органічного виробництва.

Плануємо створити «хмарний сервіс», де буде накопичуватись вся необхідна інформація щодо застосування нашого обладнання у певних кліматичних умовах, на певних культурах у різних фазах розвитку та росту, дані про вплив температури на різні види бур’янів. Такий інструмент стане у нагоді агроному і технологу із захисту ґрунту і рослин».

Компанія пропонуватиме новий агрегат у комплексі з технологією застосування, супроводжуватиме професійним сервісом.

Вогняний культиватор передбачає наступні три види обробки:

- передпосівну, коли знешкоджуються різні види бур’янів, їхнє насіння, що розміщене на поверхні, а також патогени, і створюється безконкурентне середовище для рослини упродовж 10 днів;

- досходову — знову суцільним потоком і знову з гарантією знищення бур’янів для комфортного проростання культурної рослини, як мінімум, ще на 10 днів;

- фінальну — у міжряддях. На кукурудзі, у якої точка росту розташована досить низько, можна практикувати випалювання в рядках. Так, приміром, роблять в Америці, де вирощується багато кукурудзи, і часто використовують вогняний метод.

Європейський аналог вогняного культиватора коштує порядку 35 тис. євро. Український виробник правитиме до 10 тис. доларів. Індивідуально можна буде переоснастити та модернізувати вже наявний просапний культиватор.

Термічна прополка обходиться дешевше за ручну. Залежно від типу обробітку та умов роботи витрати палива можуть складати від 20 до 60 л/га пропан- бутанової суміші. Зріджений газ зараз є одним з найдешевших та найдоступніших в Україні. Можна також зекономити до 80% витрат на засобах захисту рослин. Безперечно, метод оцінять органічні виробники.

«Ця машина розрахована не просто на креативного і сміливого, але ще й на дуже грамотного агронома, — уточнює Марат Мінц. — Кожне поле вимагає індивідуального режиму температур і швидкості. Звісно, наші консультанти теж максимально будуть підтримувати».

Виготовлятимуть вогняний культиватор на заводі у Шепетівці. Він потрапляє до програми державних компенсацій для виробників вітчизняної техніки, завдяки якій ціна на інноваційну машину для фермерів може знизитися на чверть.


Ірина Садова, AgroPortal.ua