Конкуренція серед постачальників свинини зросла

01 липня 2022, 11:11 136

Різноспрямований рух цін спостерігається протягом останнього тижня червня на ринку свинини.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».

«У ході торгів минулої п’ятниці близько половини операторів переглянули планову ціну цього тижня на 0,2-2 грн/кг. Так, ціни закупівлі свиней забійних кондицій на заході коливалися в межах 56-57 грн/кг, на сході ціновий коридор закріпився в межах 58,5-61 грн/кг, а в центрі становив 59-60 грн/кг. Незважаючи на ці зміни, значна частина виробників залишила ціну реалізації на рівні попереднього тижня, а середньозважена ринкова позначка додала 5 коп., склавши 58,95 грн/кг», — говориться у повідомленні.

Серед ключових причин посилення цінового тиску, зокрема на заході країни, заготівельники озвучують істотне пожвавлення імпортної активності, пов’язане зі скасуванням «податкових пільг» при завезенні продукції з-за кордону з липня, пояснюють експерти.

«Крім цього, окремі переробники нарікають на послаблення реалізації та підвищену конкуренцію, зокрема з постачальниками свинини інших регіонів. З іншого боку, хоча загальні обсяги тижневої пропозиції свиней забійних кондицій дещо стабілізувалися, на сході та півдні ситуація залишається напруженішою, що слугує підтримкою для цін у цих регіонах. Водночас у решті областей природним «регулятором» ринку в найближчі кілька місяців слугуватиме сезонне зниження темпів приросту живої маси тварин», — прогнозують в асоціації.