Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз падіння економіки України через війну до 30%. У березні очікувалось зменшення ВВП на 20%.
Про це йдеться у повідомленні на сайті банку.
При цьому у 2023 році ЄБРР очікує на швидке відновлення економіки України — на 25%. Але реальні темпи зростання ВВП залежатимуть від того, наскільки затягнеться війна в Україні, умов мирної угоди, масштабів відбудови та кількості біженців, які повернуться додому.
ЄБРР очікує, що на кінець 2023 року ВВП України буде на 12,5% нижчим за довоєнний.
Експерти попередили, що прогнози можуть бути переглянуті в гірший бік у випадку розширення масштабів бойових дій або обмеження на експорт газу чи іншої сировини з росії.

Молочне господарство на Вінниччині утримує майже 10 тисяч голів ВРХ

Датчик справний, а трактор втрачає тягу: де ховалася несправність

Від чорниці до малини: родина на Волині вирощує майже два гектари ягід

Оцінки можливого негативного впливу блокади портів Великої Одеси на ВВП України коливаються від -0,6% до -0,9% внеску в економіку.

Закриття портів створить проблеми як для агропродовольчого сектору, так і для інших галузей української економіки. Це призведе до падіння ВВП, зниження доходів бюджету та загального рівня життя українців.

Національний банк України (НБУ) прогнозує, що зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) у 2026 році складе 1,8% (у квітні очікувалось 1,3%), а у 2027–2028 роках — пришвидшиться до близько 3%.

ВВП України може знизитись, якщо російські атаки повністю заблокують діяльність морських портів.

Сьогодні Україна стикається з воєнними та інвестиційними ризиками, але важливо, аби були компанії, які готові інвестувати у проєкти у галузі біоенергетики. Для них знайдеться і фінансова підтримка.

Група «Пан Курчак» отримала кредит у розмірі 350 млн грн на відновлення зруйнованого 2024 року пожежею заводу.

Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання української економіки за результатами цього року до 1,0-1,6%, тоді як у квітневому звіті він оцінював його у 2%, а під час затвердження нової чотирирічної програми розширеного фінансування наприкінці лютого — в діапазоні 1,8-2,5%.

«Європейський банк реконструкції та розвитку» (ЄБРР) надав Kernel кредит у розмірі $45 млн для реалізації проєкту у сфері відновлюваної енергетики.

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України підписало Меморандум про взаєморозуміння з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо підтримки конкурентоспроможності харчового та сільськогосподарського секторів України.

Європейський банк реконструкціїї та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що реальний ВВП України цього року зросте на 2,5% з прискоренням до 4% у 2027 році, якщо війна триватиме до кінця 2026 року.