В Україні готують скасування половини ліцензій і дозволів

30 січня 2023, 09:54 1396

Міністерство економки України цього року планує скасувати 47% ліцензій та дозволів, що регулюють господарську діяльність.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко на сторінці у Facebook.

«Ми продовжимо скасовувати архаїчні та застарілі ліцензії, дозволи та інші інструменти регулювання, а також цифровізувати та спрощувати ті інструменти, які справді потрібні для публічних політик. Для прикладу, Міністерство економіки готове цього року скасувати 47% ліцензій і дозволів», — написала вона.

Як зазначила Свириденко, відповідні домовленості були досягнуті під час першого засідання міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності.

Зокрема, пропонується скасувати дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн; погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою та газом українського походження, індивідуальні (разові) ліцензії в сфері експорту-імпорту тощо.

Надалі робоча група опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. На наступному засіданні вже планується розглянути регуляторні інструменти в сфері захисту довкілля та природних ресурсів.