Аграрії просять не повертати тестовий режим блокування податкових накладних

09 жовтня 2017, 10:57 4303

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) направила офіційне звернення голові комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики Ніні Южаніній з проханням відхилити законопроект №7115, у якому передбачена низка змін до Податкового кодексу, що стосуються порядку зупинення реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування.

У пояснювальній записці законопроекту йдеться про застосовування тестового режиму зупинки реєстрації податкових накладних до прийняття законопроекту, розробленого урядом. Таким чином, законопроект №7115 не сприятиме покращенню процедури адміністрування ПДВ, а лише в черговий раз змінить чинні норми податкового законодавства, говориться у повідомленні УКАБ.

«Призупинення дії норм щодо безумовності податкового кредиту означатиме фактично повернення солідарної відповідальності платників податків за будь-які порушення по ланцюгу постачання, що може призвести до збільшення випадків невідшкодування ПДВ добросовісним платникам податків та адміністративних і судових оскаржень», — пояснюють в асоціації.

Експерти УКАБ висловлюють занепокоєння, що надання ДФС повноважень щодо зупинки податкових накладних без урахування встановлених законодавством критеріїв ризику фактично повертає механізм, який має ознаки корупційних ризиків. Зміни до порядку реєстрації податкових накладних призведуть до необхідності документальних перевірок заявлених до відшкодування сум, що несе ризики зловживань зі сторони контролюючих органів та фактично скасовує автоматичне відшкодування.

В асоціації вважають, що замість повернення до роботи системи в тестовому режимі, як пропонує законопроект №7115, варто доопрацьовувати механізм роботи СМКОР в режимі реального часу. Зокрема, УКАБ схвалює наказ Міністерства фінансів від 18 вересня 2017 р. № 776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», який зобов'язує Державну фіскальну службу автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств.


Для довідки: наказ Міністерства фінансів від 18 вересня 2017 р. № 776  уже зареєстрований у Міністерстві юстиції, тобто вступив в дію. Для автоматичної реєстрації накладної аграрним підприємствам необхідно заздалегідь надати техкарту та аналітичну довідку про те, що підприємство займається вирощуванням с.-г. продукції.